מידע לסוחר במט"ח
כלים למשקיע

מהו מסחר במט"ח

שוק המטבע העולמי או שוק המט"ח הינו זירה בה נסחרים מטבעות בני המרה זה כנגד זה. עיקרו של שוק זה במסחר עתידי בין בנקאי במטבעות הראשיים - דולר ארצות הברית, יורו, ין, פרנק שווייצרי ולירה שטרלינג.

אי התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח – קונספציה מוטעית

באופן בו מתנהג הדולר בשוק, הסיכוי של בנק ישראל לעמוד ביעד האינפלציה השנה נראה נמוך מאי פעם. יש האומרים שהדולר ייעצר ב- 4.00 שקלים לדולר. בשוק המט"ח אין מספרים קדושים – הכול פסיכולוגיה.

הכשרה ואימונים במסחר המט"ח – שבעת הטיפים

האימונים לא נגמרים גם כשהתמורה מתחילה להופיע בחשבון. שוק המט"ח היא סביבה מאוד תובענית. על מנת שהסוחר בשוק המט"ח ישמור על רמת הצלחתו, ישנו צורך קבוע באימונים. שבעת הטיפים המועדפים הבאים ישמשו אתכם בתור תזכורות בעת מסחר במט"ח, יש לקרוא אותם ולהתרשם מהם על בסיס קבוע.

שמונת המטבעות הסחירים בשוק המט"ח

ידיעת מאפייניו של שוק המט"ח ועקרונותיו הבסיסיים יכולה להוסיף רבות הן למנהל תיקים והן למשקיע העצמאי. בואו נתחיל עם שמונת המטבעות העיקריים שבהם יש את הסחירות הרבה ביותר.

סקירת מט"ח שבועית

השער היציג של מטבע חוץ מסוים הינו אינדיקטור לשער החליפין של אותו מטבע בשוק מטבע החוץ. שוק המטח העולמי המכונה פורקס (מסחר במט"ח) הוא מוקד הפעילות הפיננסית הבינלאומית ומכאן חשיבותו.

טופס הצעה עבור מסחר במט"ח

 מסחר במטח

שוק המט"ח

שוק המט"ח פועל 24 שעות ברציפות כאשר רצף זה מתקבל ממיסחר על פני שלושת היבשות ומשמרות לילה בחדרי עיסקאות של הבנקים וכלל הגופים העוסקים בשוק.

חברות מסחר במט"ח

אתר פיננסים מקבץ לפניך את רשימת חברות פורקס אשר פועלות בישראל ומפעילות אתרי אינטרנט בשפה העברית. תאור החברות נלקח מאתרי החברות ובאחריותן. בארץ פועלות מגוון רחב של חברות למסחר במט"ח. אלו גופים פיננסים פרטיים ומסחריים אשר מתחרים בניהם על האפשרות להעניק שירותי מסחר בזמן אמת במט"ח ומינוף כספו של הסוחר, הכל תמורת תשלום.

פורומים למסחר במט"ח

אתר פיננסים מקבץ לפניך את רשימת האתרים אשר מציגים פורום פעיל בנושא מסחר במט"ח. השקעה באמצעות פורקס הינה מודל חדש הנפתח לאחרונה עבור משקיעים פרטיים בעקבות הופעת פלטפורמות מסחר מתקדמות בסביבת האינטרנט, יחד עם מגמה זו נפתחו פורומים רבים בהם סוחרים חולקים את המידע שלהם.

מסחר במט"ח יתרונות וחסרונות

מסחר במטבע חוץ (מסחר במט"ח) משמעו קניית מטבע מסוג אחד, בסכום כסף נתון במטבע אחר, וכאשר מחיר המטבע אותו קנינו יעלה, הוא יהיה שווה יותר במונחי המטבע באמצעותו קנינו. בצורה פשטנית, אם נקנה יורו אחד במחיר של דולר אחד (נניח ששני המטבעות שווי ערך בשלב הקנייה), ולמחרת מחיר היורו יעלה, הוא כמובן יהיה שווה יותר מדולר אחד, המחיר בו קנינו את היורו.

שעות המסחר במט"ח

שוק המט"ח פתוח 24 שעות ביממה וברציפות במשך 5 ימים בשבוע, אך זה לא אומר שהשוק פעיל באותה רמה במשך כל שעות היממה. סוחרי מט"ח יכולים לעשות כסף כשהשוק עולה ויכולים לעשות כסף כשהשוק יורד, אך זה הרבה יותר קשה כשהשוק כמעט ולא זז.

מינוף - דרייפוס של עולם המסחר במט"ח

למינוף יצא שם רע, שלא בצדק, הנובע מחוסר ידע והבנה. לא פעם אני נתקל בסוחרים מתחילים המאשימים את המינוף הגבוה בכך שהפסידו כסף רב, במקום להאשים את עצמם, כמובן. אפילו אנשים בעלי נגיעה לשווקים, יועצי השקעות למשל, לא תמיד מבינים לעומק

פורקס: מי הוא הברוקר שלך באמת?

בחירת ברוקר היא משימה לא פשוטה, העלולה לקחת מספר שבועות של בדיקות והתלבטויות. רבים בשוק המט"ח אינם מודעים לפניו האמיתיים של הברוקר דרכו הם סוחרים.

הכנה לפתיחת שוק הפורקס הלונדוני

בלימוד המסחר בפורקס, על הסוחר להפנים את ההשפעה שיש בפתיחת השווקים השונים על המסחר. אחד הזמנים הפעילים ביותר ביום המסחר בפורקס הוא פתיחת המסחר בלונדון. בדרך כלל כשהשוק הלונדוני נפתח נוצרות הזדמנויות טובות למסחר.

סקירת מט"ח יומית

שוק המט"ח פעיל 24 שעות ביממה, מליל יום ראשון ועד לליל יום שישי (מפתיחת יום המסחר בסידני אוסטרליה בתחילת השבוע ועד לסגירת המסחר בניו-יורק בסוף השבוע) להלן סקירה של היממה האחרונה בשוק המט"ח.לחץ לקבלת סקירת מט"ח שבועית.

התזמון הוא הכל בשוק המט"ח

החלק המאתגר ביותר למתחילים עם שוק המט"ח הוא לימוד שיטות הסחר החדשניות. סוחרים פוטנציאליים רבים המנסים לנווט במערכת המט"ח ללא עזרה, לרוב מסיימים מתוסכלים ומאוימים כלכלית.

מסחר במט"ח - הבנת הניתוח הפנדמנטלי

ניתוח פונדמנטלי הוא בעצם לימודם של מרכיבים הבסיסיים המונחים ביסוד כלכלת שוק נתון, אשר משפיעים ישירות על שוק זה. ע"י שימוש בשיטה זו, נוכל לחזות את תנועות המחירים ואת מגמות השוק ע"י ניתוח אינדיקאטורים כלכליים, מדיניות השלטון וגרמים חברתיים.

ניהול סיכונים בשוק במט"ח

סחר בשוק המט"ח היא הזדמנות מאתגרת ורווחית למשקעים המנוסים והמשכילים. למרות זאת, לפני שאתם לוקחים חלק בשוק זה, עליכם לבחון בקפידה את יעדי ההשקעה שלכם, רמת הניסיון שלכם, והסיכון שאתם מוכנים לקחת. והכי חשוב, אל תשקיעו כסף שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.

איך לומדים לסחור במט"ח

ראשית לפני שמתחילים חשוב לדעת כי מסחר במט"ח נחשב מסוכן. מי שלא יודע כיצד להיות מחושב וזהיר יכול בקלות להגיע להפסדים גדולים. לפני שמתחילים לנהל חשבון מסחר במט"ח רצוי לצבור נסיון במסחר במניות ואלי במסחר יומי.

מחשבות שצריך להיפטר מהן בדרך להצלחה בפורקס

אין שום הוכחה שרדיפה אחרי SL מתבצעת ע"י ברוקרים ובכל מקרה ניתן להשוות בין הגרפים של הברוקר לגרפים של פלטפורמות אחרות. טריידים שנעים לכיוון המקורי לאחר שלקחו את ה-SL הם חלק מהמשחק, וכל עוד הברוקר מוכר ואמין, אין סיבה לחשוב שהברוקר שלח מחיר מיוחד אך ורק לפלטפורמה שמותקנת אצלך כדי להפעיל את ה-SL

קורסים למסחר במט"ח

אתר פיננסים מקבץ לפניך את רשימת החברות והמכללות המציעות קורס פורקס. תאור החברות מהות ותוכן הנלמד בקורס פורקס נלקח מאתרי החברות ובאחריותן. בארץ פועלות מגוון רחב של חברות מסחר במט"ח.

תחזית לקראת שנת 2013 בשוק המטבע הזר

סקרית ותחזית השינויים הצפויים בשוק המטבעות הזרים בשנת 2013