סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

במאמר זה נסביר מהו ביטוח חובה לאופנוע, אלו תנאים וכיסויים מכילה הפוליסה וכיצד נקבעת גובה הפרמיה. ביטוח חובה לאופנוע זהה במתכונתו לפוליסת ביטוח חובה לרכב, כיוון שאת שניהם המדינה מחייבת לרכוש כתנאי לחידוש רישיון נהיגה. ביטוח חובה לאופנוע מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיזי וגופני לרוכב האופנוע, בעלי אופנועים אחרים והולכי רגל.

מדובר אם כך בביטוח חשוב במיוחד, כיוון שבמקרה של תאונה החברה המבטחת תישא בעלויות הטיפול הרפואי של כל הנפגעים - וזוהי הסיבה שהמדינה מחייבת את כל בעלי האופנועים לרכוש ביטוח חובה לאופנוע. כמו כן, מדובר בפוליסה אחידה. הכוונה היא שכל חברות הביטוח מוכרות פוליסות בעלות כיסויים זהים, וההבדל היחיד הוא במחיר.

בארץ פועלות מספר רב של סוכנויות וחברות ביטוח אשר משווקות ביטוח אופנוע. למרות שמדובר בפוליסה זהה, המחיר משתנה בין חברה אחת לשנייה ולכן חשוב לערוך השוואה מקיפה בין מספר חברות ביטוח בטרם מחליטים היכן לרכוש ביטוח חובה לאופנוע.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח חובה לאופנוע: בשנת 2009 חלה רפורמה בתחום ביטוח אופנועים בארץ, וכעת חברות הביטוח יכולות לתמחר פוליסות בהתאם לקריטריונים שונים (טרם הרפורמה, ניתן היה לרכוש ביטוח אופנוע רק באמצעות הפול). גובה הפרמיה נקבע בהתאם לסוג האופנוע (ביטוח קטנוע לדוגמה יהיה זול יותר מאשר ביטוח אופנוע) ואופי הנהג - גיל, מין והיסטוריה קודמת של תאונות.

ביטוח צד ג לאופנוע ביטוח מקיף לאופנוע

טופס הצעה עבור ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע