סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

במאמר זה נסביר מהו ביטוח צד ג לאופנוע, אלו תנאים וכיסויים כלולים בפוליסה וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה (דמי ביטוח). ביטוח צד ג לאופנוע מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לאופנוע או לרכוש של נהג אחר על ידי בעל האופנוע המבוטח. במידה ובעל הפוליסה גורם נזק לאופנוע אחר, חברת הביטוח תשלם עבור הנזק שנגרם עד גבול האחריות.

גבול האחריות הוא סכום כספי אשר נקבע מראש בעת רכישת הפוליסה, והוא קובע איזה סכום תשלם חברת הביטוח במקרה של מימוש הפוליסה. במידה והנזק שנגרם גדול מגבול האחריות המצויין בפוליסה, בעל האופנוע יאלץ לשלם את יתרת הסכום מכיסו.

שימו לב - ביטוח צד ג לאופנוע לא מכסה נזקים אשר נגרמו לאופנוע או לרכוש בעל הפוליסה, ולשם כך יש לרכוש ביטוח מקיף לאופנוע (אשר מספר כיסוי במקרה של תאונה, גניבה וכדומה). להרחבה בנושא זה ראו מאמר ביטוח מקיף לאופנוע.

הפרמיה עבור ביטוח אופנוע נקבעת בהתאם לסוג האופנוע ואופי הרוכב. ככל שהאופנוע מהיר ויקר יותר - כך הפרמיה מתייקרת. אופי הרוכב נמדד לפי מין, גיל והיסטוריה של תאונות קודמות. רוכב אופנוע מבוגר עם ניסיון רב וללא תאונות קודמות ישלם פחות מרוכב אופנוע צעיר ולא מנוסה.

בכדי שתוכלו למצוא פוליסת ביטוח אופנועים מתאימה ומשתלמת עבורכם, עליכם לערוך השוואה מקיפה בין מספר חברות וסוכנויות ביטוח. זכרו לבדוק לא רק את גובה הפרמיה, אלא גם את דמי ההשתתפות העצמית, גבול האחריות, כתבי שירות וכדומה.

ביטוח מקיף לאופנוע ביטוח חובה לאופנוע

טופס הצעה עבור ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע