סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

רכישת רכב חדש הינו עניין מורכב ויקר, שלרוב מאלץ אותנו לפנות לבנק בבקשת הלוואה על מנת שנוכל לעמוד בכל ההוצאות הנלוות, דוגמת: מיגונים לרכב, דלק וכמובן ביטוח רכב חדש.

מהו ביטוח רכב חדש?

ישנן פוליסות ביטוח רכב שונות אשר מעניקות לנו מבחר כיסויים והגנות במקרה של פגיעה גופנית או נזק לרכוש. חובה עלינו לרכוש ביטוח רכב חדש לפני קבלת הרכב, כיוון שאסור לנו לנהוג ברכב ללא ביטוח. ביטוח רכב חדש יהיה מורכב בראש ובראשונה מפוליסת ביטוח חובה לרכב. המדינה מחייבת את כל הנהגים בארץ לרכוש ביטוח חובה אשר מעניק כיסוי במקרה של פגיעה גופנית במבוטח או בסביבותו. בנוסף לביטוח זה מומלץ לרכוש ביטוח רכב חדש נוסף אשר יעניק לנו כיסוי שלם יותר.

אלו ביטוחים קיימים עבור ביטוח רכב חדש?

ישנם שני ביטוחים משלימים עבור ביטוח רכב חדש והם: ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. ביטוח צד ג מעניק כיסוי במקרה שהמבוטח הסב נזק לרכב ולרכוש צד שלישי, והוא אינו מכסה פגיעה ברכב המבוטח ורכושו. להרחבה בנושא זה ראו מאמר ביטוח צד ג. ביטוח מקיף, הוא הביטוח היקר והשלם יותר, כולל בתוכו ביטוח רכב צד ג בנוסף להענקת כיסוי במקרה של פגיעה ברכב וברכוש המבוטח, פריצה, גניבה, שיטפון, תאונה וכדומה. להרחבה בנושא זה ראו מאמר ביטוח מקיף.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש?

עלות הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש נקבעת לפי מספר פרמטרים: שווי הרכב, יצרן ודגם בנוסף למאפייני הנהג – גיל, מין, היסטוריה קודמות של תביעות וותק. חברות הביטוח מחשבות את מידת הסיכון של המבוטח ובהתאם לכך הן קובעות את גובה הפרמיה. ככל שהנהג צעיר יותר, חסר ניסיון או בעל הרשעות קודמות – כך הוא משתייך לקבוצת סיכון גבוהה יותר, והפרמיה מתייקרת.

היכן רוכשים ביטוח רכב חדש?

ביטוח רכב חדש ניתן לרכוש במספר מקומות: אצל חברות ביטוח ישירות, אצל סוכן ביטוח ובאמצעות האינטרנט. לכל מקום יש יתרונות וחסרונות משלו ולכן כדאי להתאים בין הצרכים שלכם ליכולות המבטח. לעיתים חברות הביטוח הישירות יכולות להעניק מבצעים והנחות אטרקטיביות במיוחד כיוון שהן לא גובות עמלת סוכן. עם זאת, סוכן ביטוח יכול להעניק לכם יחס אישי וייעוץ פרטני בעוד חברות הביטוח מעדיפות לשרת יותר לקוחות, לפעמים על חשבון השירות האינדיבידואלי.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב

אופציה נוספת לרכישת ביטוח רכב חדש היא באמצעות האינטרנט. ישנן מספר חברות ביטוח אשר מאפשרות לכם לרכוש ביטוח רכב חדש ישירות דרך אתר האינטרנט שלהן, במהירות ויעילות. האינטרנט מאפשר לכם גישה נוחה מכל מקום ובכל זמן וזה בהחלט יתרון בשל החסרון בזמן ואנרגיה. ישנם אתרי אינטרנט רבים, דוגמת אתר פיננסים, אשר מאפשרים לכם לקבל מספר הצעות טלפוניות עבור ביטוח רכב חדש, בקלות ומהירות. מלאו את טופס ההצעה הקצר, ונציגי החברות המובילות יפנו אליכם עם הצעה.

ביטוח לרכב מליסינג ביטוח רכב השוואת מחירים ביטוח רכב באינטרנט