סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

במאמר זה נסביר אלו פוליסות ביטוח רכב קיימות היום בשוק, אלו כיסויים ותנאים כלולים בכל אחת וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה (דמי ביטוח). תחום ביטוח הרכב מתחלק לשלושה ביטוחים נפרדים, והם – ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף.

ביטוח חובה נחשב לאחד הביטוחים החשוב שיש, כיוון שהוא מעניק כיסוי במקרה של פגיעה פיזית בנהג, נוסעיו, נהגים אחרים והולכי רגל. במקרה של פגיעה גופנית המתרחשת בעקבות תאונה, שריפה, שיטפון וכדומה – החברה המבטחת תכסה את ההוצאות הרפואיות של כל הנוכחים, ובמידת הצורך אף תעניק פיטצוי עבור אובדן ימי עבודה.

בשל חשיבותו הגדולה, מדינת ישראל מחייבת לפי חוק את כל הנהגים לרכוש ביטוח חובה במקביל להוצאה או חידוש רישיון נהיגה. למעשה, לא ניתן לנסוע בכבישי הארץ ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף. בעבר נדרשנו לשלם מחיר אחיד עבור הפוליסה, אך כעת ההפרמיה עבור ביטוח חובה נקבעת בהתאם לנפח מנוע, הימצאות כריות אוויר, גיל, מין והיסטוריה קודמת של תביעות.

ביטוח צד ג נחשב ביטוח משלים לביטוח החובה. ביטוח זה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש של נהג אחר ע"י הנהג המבוטח. חשוב לרכוש ביטוח זה ביחד עם ביטוח חובה כיוון שהוא מבטיח שלא תאלצו לשלם מכיסכם עבור עלות הנזק שגרמתם.

הפרמיה עבור ביטוח צד ג נקבעת בהתאם למאפייני הרכב (דגם, יצרן ושנת ייצור) ואמפייני הנהג (מין, גיל והיסטוריה קודמת של תביעות). גובה הפרמיה נקבע בהתאם למידת הסיכון של נהג המבוטח – ככל שהנהג נחשב זהיר יותר כך הוא יתבקש לשלם פחות מנהגים פזיזים.

ביטוח מקיף נחשב לביטוח השלם ביותר עבור רכב ורכוש המבוטח. פוליסת ביטוח רכב מקיף מעניקה כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש הנהג המבוטח בעקבות גניבה, פריצה, ונדליזים, שריפה, שיטפון, תאונה וכדומה. בנוס, ביטוח מקיף כולל בתוכו את כל הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח צד ג.

בשל הכיסויים הרבים, הפרמיה של ביטוח מקיף יקרה יותר, ומתאימה במיוחד לבעלי רכבים חדשים ורכבי יוקרה. חברות ביטוח רבות דורשות מבעל הרכב להתקין מיגונים ברכבו (אזעקה, איתוראן וכדומה) בטרם תאשר את הפוליסה. בין אם תבחרו לרכוש ביטוח חובה, ביטוח צג או ביטוח מקיף – זכרו תמיד לערוך השוואה מקיפה בין חברטות וסוכני הביטוח השונים. אל תשכחו לבדוק לא רק את התעריפים השונים אלא גם את הכיסויים והתנאים הכלולים במסגרת כל פוליסה.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב
ביטוח רכב חדש מהן הקטגוריות המרכיבות ביטוח רכב מליסינג ממה מורכבת פוליסת ביטוח לרכב מסחרי פוליסת ביטוח רכב לדתיים ושומרי שבת