סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב היא סכום כסף שהמבטוח צריך לשלם לחברת הביטוח בכל מקרה של תביעה ומימוש הפוליסה. גובה ההשתתפות העצמית נקבע מראש בעת רכישת הפוליסה, והאו אינו משתנה בהתאם לחומרת הנזק ועלותו. פירוש הדבר הוא שגם במקרה של שריטה, כיפוף הפגוש או גרימת הרס מוחלט לרכב, יאלץ המבוטח לשלם אותו סכום כסף עבור השתתפות עצמית.

חברות ביטוח נעזרות בדמי השתתפות עצמית על מנת לצמצם את כמות התביעות הזוטרות שמוגשות אליהן, כיוון שההיגיון אומר שאם המבוטח יאלץ לשלם יותר כסף עבור תביעת חברת הביטוח מאשר עבור הנזק שעבורו הוא דורש את הפיצוי – סביר להניח שהוא יעדיף לממן את הנזק מכיסו ולא לערב את חברת הביטוח.

כאשר אתם רוכשים פוליסת ביטוח רכב יש באפשרותכם להוזיל את עלות הפרמייה ע"י ייקור דמי ההשתתפות העצמית. אופציה זו מתאימה בעיקר לנהגים ותיקים ללא היסטוריה של תביעות.

כאשר אתם עורכים השוואת מחירים עבור ביטוח רכב בידקו היטב מה גובה ההשתתפות העצמית. לעיתים קורה שחברות הביטוח מוזילות את עלות הפרמיה ע"י ייקור ההשתתפות העצמית, ולא בטוח שאופציה זו מתאימה לכולם, במיוחד אם מדובר בנהגים חדשים ללא ניסיון רב.

אופציה נוספת להוזלת ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה, היא לגשת למוסך הסדר. מוסכי הסדר הם מוסכים שעובדים ביחד עם חברת הביטוח אשר מפנה אליהם מבוטחים במקרה שנגרם נזק לרכבם. באופן זה המוסכים מרווחים עבודה ולקוחות, וחברת הביטוח זוכה להנחה בעלות התיקון מידי המוסך.

חברת הביטוח מעודדת את מבוטחיה להשתמש במוסכי הסדר ע"י הוזלת דמי ההשתתפות העצמית. למעשה, כולם יוצאים מרוויחים מהעסקה הזו, גם חברת הביטוח, גם המוסכים וגם המבוטחים.

זכרו תמיד לערוך השוואת מחירים מקיפה בכדי שתוכלו לרכוש פוליסת ביטוח רכב שתיהיה המשתלמת ביותר עבורכם. דרך נוחה ומהירה לערוך השוואה היא באמצעות אתר פיננסים המעניק לכם שירות מיוחד בחינם וללא התחייבות. כל שעליכם לעשות הוא למלא את טופס ההצעה הקצר, ונציגי המבטחות המובילות ייצרו עמכם קשר עוד ביום.

ביטוח נהג חדש השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח לנהג צעיר ממה מורכבת פוליסת ביטוח לרכב מסחרי פוליסת ביטוח רכב לדתיים ושומרי שבת

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב