סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

במאמר זה נסביר מהם דמי השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר, למי הם מיועדים וכיצד מחשבים את גובהם.

מהם דמי השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח לנהג צעיר?

דמי השתתפות עצמית הם הסכום הכספי אותו חייב המבוטח לשלם במקרה של תביעה. כאשר המבוטח תובע את חברת הביטוח במקרה של נזק, בכדי שזו תעניק את הכיסוי לו היא מחוייבת, על המבוטח לשלם דמי השתתפות עצמית.

דמי ההשתתפות העצמית נקבעים מראש בעת רכישת הפוליסה, והם אינם משתנים לפי מידת הנזק. הכוונה היא שגם במקרה של נזק קל כמו שריטה של הצבע, וגם במקרה של תאונה, על המבוטח לשלם את אותו סכום כסף שנקבע מראש. המטרה של חברות הביטוח הינה לצמצם את כמות התביעות הקטנות והשוליות ע"י צירוף תג מחיר אחיד לכל סוגי הנזקים, כך שבמקרה שנגרם נזק מינורי לרכב המבוטח ישקול פעמיים אם לגשל לחברת הביטוח או לשאת בעלות התיקון בעצמו.

כיצד נקבעים דמי השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח לנהג צעיר?

דמי השתתפות עצמית נקבעים בעת רכישת הפוליסה, והם מחושבים לפי קבוצת הסיכון אליה משתייך הנהג. כאשר מדובר בפוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר לרוב דמי ההשתתפות העצמית יהיו גבוהים יותר מאשר בפוליסה זהה לנהג ותיק. נהגים צעירים משתיכיים אוטומטית לקבוצת סיכון גבוהה יותר כיוון שלפי הסטטיסטיקה יש להם יותר סיכויים להשתתף בתאונה מאשר נהגים מבוגרים. מאותה סיבה גם נהגים חדשים נדרשים לשלם דמי השתתפות יקרים יותר. להרחבה בנושא זה ראו ביטוח נהג חדש.

במקרה ואתם נתקלים בפוליסה בעלת פרמיה נמוכה במיוחד, כדאי לכם לבדוק אם לא ייקרו את גובה ההשתתפות העצמית על חשבון הנחה בפרמיה.

כיצב ניתן להוזיל את גובה דמי ההשתתפות העצמית בפוליסת ביטוח לנהג צעיר?

דרך מוכרת בעזרתה ניתן להוזיל את גובה דמי ההשתתפות העצמית היא ע"י פנייה למוסכי הסדר במקרה של תאונה. מוסכי הסדר הם קבוצת מוסכים שחברת הביטוח חברה אליהם בהסדר מטעמה. חברות הביטוח מפנות את מבוטחיה לאותם מוסכי הסדר ובתמורה אלו מעניקים לה הנחה בעלות הכוללת של התיקון.

כיוון שחברת הביטוח מרוויחה בכך שהיא נאלצת לשלם פחות עבור הנזק, היא מבקשת לעודד את לקוחותיה לפנות אל מוסכי הסדר מטעמה (כיוון שהיא לא יכולה לחייב את מבוטחיה להשתמש בשירות זה). עידוד זה נעשה ע"י הוזלת דמי ההשתתפות העצמית שנאלץ לשלם המבוטח.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב

אם המבוטח בוחר לפנות למוסך הסדר, חברת הביטוח תפחית את דמי ההשתתפות העצמית. אתם יכולים להקטין את עלות ההשתפות העצמית ע"י פניה למוסך הסדר במקרה של נזק לרכב. מוסכי הסדר הם קבוצת מוסכים אשר הגיעו להסדר עם חברות הביטוח – המוסכים יעניקו הנחה לחברות הביטוח– ובתמורה חברות הביטוח יפנו אליהם את מבוטחיהם. כדי שנבחר ללכת למוסך הסדר - החברות המבטחות יקטינו את עלות ההשתתפות העצמית של המבוטחים. במקרה של תאונה חברת הביטוח תפנה אותכם למוסכים שיש להם הסדר איתם ובמידה ותבחרו לגשת אליהם ייתכן ותזכו להשתתפות עצמית מופחתת. כמובן שגם במקרה זה רצוי לערוך השוואת מחירים בין מספר מוסכים רק ליתר ביטחון.

ביטוח לרכב מליסינג ביטוח רכב השוואת מחירים ביטוח רכב באינטרנט