סוגי הלוואות
כלים נוספים

חלומם של ישראלים רבים הוא לרכוש רכב משלהם, אלא שמחירי הרכבים בארץ גבוהים, ואינם חופפים למשכורת הממוצעת של שכיר במשק. גם מי שיתפשר על רכב יד שניה ואילך מתקשה לעמוד בהוצאה הגדולה, וזה עוד לפני שהתחלנו לאמוד את הוצאות הדלק, הביטוח, וההוצאות השוטפות שמסביב.

במאמר הבא נציג את האפשרויות לקבל הלוואה לרכישת רכב, כך שתוכלו לשקול להגשים את חלומכם בקרוב.

כיום קיימים מספר גופים המציעים לרכוש דרכם רכב חדש, או יד שניה, בתנאים שווים לכל כיס ונפש, כדלקמן:

הלוואה בנקאית

האופציה הראשונה היא שעבוד של הרכב לבנק, בדומה למשכנתא. הלוואה לרכב באמצעות הבנק מקנה כיסוי מרבי לקניית רכב חדש, ולמרות הדעה הרווחת, הריביות בגין הלוואה בנקאית נמוכות יחסית, הודות לתחרות בענף.

הלוואה לרכב באמצעות חברות האשראי

לאחרונה פתחו גם חברות האשראי ערוץ ייעודי להלוואות לרכב להלוואות חוץ בנקאיות בכלל. חברות האשראי פונות גם למי שאינו נמנה על לקוחותיהן, ומהוות חלופה טובה למעוניינים במסגרת חוץ בנקאית ובלתי תלויה.

חברות ליסינג

כמו כן, חברות הרכבים עצמן מציעות עסקאות ליסינג, בהן ליסינג מימוני וליסינג תפעולי, כך שניתן לרכוש רכב בן שלוש שנים בלבד, טרייד אין, או השכרה של הרכב לזמן קצוב בלבד.

הלוואה לרכב – חברות מימון ויבואנים

בדומה להליך השעבוד של הבנקים, קיימות חברות מימון רכב המציעות הלוואה בהחזר חודשי נוח ובפריסת תשלומים בריבית גמישה. לרוכשים רכב ישירות דרך היבואן ניתן לקבל הלוואה על חשבון שעבוד ובמקום הנחה על המחיר המקורי.

הלוואה לרכב ממקום העבודה

במקומות עבודה גדולים בדרך כלל קיים הסדר לנרתעים משעבוד הרכב לצורך הלוואה, לעובדים ולבני משפחותיהם, ולרוב משתלם ליטול הלוואה ממקום העבודה.

הלוואה לרכב – ההשוואה

כיוון שיש שפע של אפשרויות למימון לרכב, רצוי לערוך השוואה מבין ארבע עד חמש הצעות מחיר, ונצל את התחרות בין החברות לקבלת תנאים אטרקטיביים.

 

הלוואה לרכב – מדריך מקוצר

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות