סוגי הלוואות
כלים נוספים

רכב חדש או משומש מחייב אתכם לגייס הון מסוים ולהגדיר מסגרת תקציב. במאמר הבא נציג את אפשרויות המימון הקיימות ונסביר כיצד מכריעים ביניהן

ישראל היא מדינה שבה קיימת תלות ברכב פרטי. בניגוד למדינות עם מערכת משוכללת של תחבורה ציבורית ומסלולי נסיעה אקולוגיים וחסכוניים לאופניים, בישראל חייבים להחזיק רכב צמוד כדי להגיע לעבודה וללימודים. עם זאת, היתרון הוא שיש תחרות בין היבואנים בענף והיא תורמת לירידת מחירים על רכבים חדשים ומשומשים כאחד. מצד שני, ירידת המחירים לא מבטלת את הצורך בגיוס הון מסוים לטובת מימון הרכב הבא. אז רגע לפני שחותמים, הנה כמה אפשרויות מימון שכדאי להכיר.

אפשרות ראשונה: הון עצמי

האפשרות הטובה ביותר למימון הרכב הבא שלכם היא גיוס הון עצמי. אם יש לכם כמה עשרות אלפי שקלים זמינים, הרכב הבא שתקנו יהיה משתלם מאוד. ברכישה באמצעות הון עצמי לא תצטרכו להתחייב לאף אחד, לא תספגו עלויות נלוות ותוכלו להישאר עם אצבע על הדופק. הבעיה היא שלא כולם יכולים לגייס את ההון העצמי ועדיף לוותר על האפשרות הזו אם היא עלולה להכניס אתכם לחובות. כמו כן, לרוב עדיף למצוא אפשרויות מימון אלטרנטיביות מאשר לפתוח תכניות חיסכון משתלמות כמו קרנות פנסיה, קרנות נאמנות וקופות גמל.

אפשרות שנייה: הלוואה

האפשרות השנייה שמצד אחד תעניק לכם את כוח המיקום מול היבואנים ומוכרי רכב יד שנייה ומצד שני תחסוך לכם את גיוס ההון העצמי היא נטילת הלוואה ייעודית. הלוואה היא שיטת מימון לגיטימית, שכיחה ומקובלת שבעזרתה תוכלו לקנות את רכב החלומות שלכם בלי להתנצל. הסוד הוא לבחור היטב את הרכב מסלול ההלוואה ולברר לגבי תנאי ההחזר והריביות. אם זה אפשרי, נסו לבדוק אפשרות של שעבוד הרכב תמורת תנאים טובים יותר בהלוואה. בנוסף, אפשר לפעמים לשלב בין גיוס חלקי של הסכום הנדרש עם הון עצמי והשלמתו בעזרת הלוואות נמוכות יותר.

אפשרות שלישית: ליסינג

האפשרות השלישית היא ליסינג תפעולי או מימוני. ההבדל הוא שבליסינג תפעולי אתם משלמים מדי חודש סכום קצת גבוה יותר אך מקבלים גם שירותי אחזקה, בעוד בליסינג מימוני התשלום החודשי נמוך אבל אתם משלמים רק על הרכב. חוץ מזה, צריך להזכיר שהמושגים "ליסינג מימוני" ו"ליסינג פרטי" מתארים שיטת מימון זהה ולכן אין סיבה להתבלבל ביניהם. ליסינג מתאים למי שרוצה לנסוע על רכב חדש ולהשאיר אופציה להשתדרג אחת ל-3 שנים. אם אתם בעלי עסק או עצמאיים, תוכלו גם להטיל חלק מההוצאות של ליסינג תפעולי על העסק כדי לצמצם את חבות המס. בהקשר הזה הפתרון הכי טוב הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות גם בין מסלולי הליסינג. לבסוף, יש לוודא שהעסקה היא על רכב בתקציב שמתאים לכם.

הלוואה לרכב

הלוואה לרכב – מדריך מקוצר

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות