סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

פוליסת ביטוח מקיף לרכב הינה הפוליסה השלמה והיקרה ביותר מבין ביטוחי הרכב הקיימים כיום. כיוון שהביטוח מעניק כיסוי מלא במקרה של פגיעה לרכוש המבוטח ולרכוש הסיבה, המחיר שלו גבוה בהתאם. אם ברצונכם להוזיל פוליסת ביטוח רכב מקיף, עומדות לפניכם שני אופציות: דמי השתתפות עצמית ומוסכי הסדר.

דמי השתתפות עצמית

כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח מקיף אנו קובעים מראש את גובה דמי ההשתפות העצמית. דמי ההשתתפות העצמית הם סכום כסף קבוע שאינו משתנה בהתאם לאופי הפגיעה ברכב. לדוגמה, גם אם מדובר בנזק קל כמו שבירת מראה צדדית, וגם אם מדובר בטוטל לוס (הרס מוחלט) של הרכב – דמי ההשתתפות יהיו זהים.

המטרה של גביית דמי השתתפות עצמית היא להפחית את כמות התביעות הזוטרות ומוגשות לחברת הביטוח. ברגע שהמבוטח יאלץ לשלם יותר עבור דמי ההשתתפות העצמית מאשר עבור הנזק עצמו, הגיוני כי הוא יעדיף לממן את הנזק מכיסוי ולא לערב את חברת הביטוח. באופן זה, המבוטח יתבע את חברת הביטוח רק כאשר מדובר בתביעה מוצדקת.

אם ברצונכם להוזיל את עלות הפרמיה של פוליסת ביטוח מקיף, אתם יכולים לייקר את דמי ההשתתפות העצמית על חשבון הפרמיה. במקרה כזה, המבוטח ידרש לשלם יותר עבור כל תביעה, אבל התשלומים החודשיים שלו לביטוח יפחתו.

אופציה זו מתאימה במיוחד עבור נהגים ותיקים שאין להם היסטוריה של תביעות קודמות, כך שמבחינה סטטיסטית הסיכוי שלהם להשתתף בתאונה נמוך יותר וכך הם לא יאלצו לשלם דמי השתתפות עצמית.

מוסכי הסדר

רוב חברות הביטוח עובדות עם מוסכי הסדר כאשר חברת הביטוח חוסכת בהוצאות והמוסכים מרוויחים לקוחות חדשים. ברעיון הוא פשוט – חברת הביטוח מפנה את המבוטחים למוסכים שאיתם היא נמצאת בהסדר, ובתמורה להפנייה המוסכים מוזלים את עלות תיקון הנזק. המוסכים זוכים ליותר עבודה והכנסה, וחברות הביטוח חוסכות בהוצאות עבור תשלום הנזק.

כמובן שמכל ההסדר הזה גם אנו המבוטחים יוצאים מורווחים. כייוון שזה אינטרס של חברות הביטוח שנפנה למוסכי ההסדר, הם מעניקים לנו הנחה בעלות דמי ההשתתפות העצמית.

זכרו תמיד לערוך השוואה מקיפה בטרם תחליטו היכן לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב. באמצעות השוואה בין תנאי הפוליסה והתעריפים השונים תוכלו לבחור בביטוח הטוב והמשתלם ביותר עבורכם. ישנם אתרים רבים, ואתר פיננסים ביניהם, אשר מאפשרים לכם לקבל הצעות טלפוניות מנציגי המבטחות המובילות עבור פוליסת ביטוח מקיף לרכב. מלאו את הטופס הקצר ותוכלו לרכוש ביטוח מקיף עוד היום.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב
השוואת ביטוח מקיף אלו מיגונים נדרשים בפוליסת ביטוח מקיף ביטוח מקיף לנהג צעיר הוזלת פוליסת ביטוח מקיף איפה לרכוש פוליסת ביטוח מקיף