סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

ביטוח מקיף לרכב הוא נושא שאנו נדרשים אליו פעם בשנה בעת החידוש. ביטוח מקיף משמש כביטוח משלים עבור ביטוח חובה, והוא מעניק כיסוי במקרה של פגיעה ברכב ורכוש המבוטח, בנוסף לכיסוי נזק שנגרם לרכוש צד שלישי.

ביטוח רכב מתחלק לשלושה סוגי ביטוחים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף. ביטוח חובה, כפי שמעיד שמו, הוא ביטוח שחובה לרכוש, ובלעדיו אין להחזיק רכב או לנהוג עליו – הוא מיועד לכסות על נזק גופני שנגרם לנהג, לנוסעים ולסביבה.

ביטוח צד ג' מרחיב את ביטוח החובה ומכסה נזקי רכוש ולא נזקי גוף. בעוד ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש של הסביבה, ביטוח מקיף הוא הביטוח השלם והמקיף ביותר לרכב, וכולל בתוכו גם את ביטוח צד ג' וגם במקרה של פגיעה ברכב עצמו, כדוגמת תאונה, גניבה, פריצה וכדומה.

מכיוון שביטוח מקיף מפצה על נזקים לרכב, הוא מיועד לכלי רכב בעלי ערך גבוה, שבעליו לא יוכל לכסות את הנזק שייגרם לו. במקרים מסויימים, כאשר מדובר ברכב ישן או שלא נשמר היטב, לא נרצה לבטח אותו עם ביטוח מקיף, משום שההוצאה על הביטוח לא תשתלם לנו.

בנוסף, הסיכוי שרכב כזה ייגנב הוא נמוך יותר. ביטוח רכב מקיף מכסה נזקי רכוש בלבד. הוא לא מחליף ביטוח חובה, ולכן יש לרכוש אותו ביחד עם ביטוח חובה. ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקים לרכב המבוטח ולכלי רכב אחרים, במידה והוא פוגע בהם. כמו כן, במקרה של פגיעה ברכוש אחר, כמו מבנים או ציוד מקצועי.

ביטוח מקיף לרכב הינו מודולרי, וניתן להוסיף לו רכיבים שונים: גרירה: שירותי גרירה לרכב ממקום הפגיעה או התקלה אל המוסך רכב חלופי: קבלת רכב שמשמש את המבוטח מיד אחרי התאונה, ומאפשר לו להמשיך באורח חיים רגיל בזמן שהרכב המבוטח בטיפול במוסך שמשות: ביטוח שמכסה שמשות שבורות, שמחירן עלול להגיע למאות שקלים

מכיוון שבמסגרת ביטוח רכב מקיף מכוסה גם גניבה, חברות הביטוח דורשות התקנת אמצעי מיגון שונים ברכב על מנת לבטחו, כגון אימובילייזר, רב בריח לרכב, אזעקה וכדומה. כדי לדעת כמה תעלה הפרמיה של ביטוח מקיף, יש לשקלל את שווי הרכב, את היסטוריית התאונות של הנהג, את גיל הנהג הצעיר ביותר ברכב.

אם ברצונכם להוזיל את עלות הפרמיה עבור ביטוח מקיף, יש באפשרותכם לפנות לחברת הביטוח ולבקש לייקר את דמי ההשתתפות העצמית במטרה להוזיל את הפרמיה. אופציה זו מתאימה במיוחד לנהגים ותיקים ללא היסטורייה של תביעות.

דמי השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח מקיף נקבעים מראש בעת רכישת הביטוח והם אינם משתנים בהתאם לאופי הנזק שנגרם לרכב או לרכוש.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב

מטרתם הינה להפחית בכמות התביעות הזוטרות שמוגשות לחברת הביטוח, כיוון שההיגיון אומר שאם עלות דמי ההשתתפות יהיו יקרים יותר מהנזק, יהיה עדיף למבוטח לממן את עלות התיקון בעצמו מבלי לערב את חברת הביטוח. השוואת מחירים היא פעולה חשובה, במיוחד בפוליסת ביטוח מקיף, משום שחברות שונות יתנו לנו הצעות שונות בהפרשים משמעותיים. בנוסף, כל חברה מעמידה תנאים שונים, ודורשת השתתפות עצמית שונה, וחשוב להשוות לא רק בין העלויות השונות, אלא גם בהיקף הכיסוי שכל חברה מציעה, ולבחור בחירה מושכלת לפי כל הפרמטרים הללו. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל הצעות טלפוניות עבור ביטוח מקיף לרכב על ידי מילוי טופס קצר ופשוט. כל שעליכם לעשות הוא להזין את הנתונים הרלוונטיים בטופס, ונציגי המבטחות המובילות יצרו עמכם קשר עוד היום.

מהו ביטוח מקיף סוגי מיגונים נדרשים עבור פוליסת ביטוח מקיף לרכב ביטוח רכבי יוקרה וספורט פוליסת ביטוח רכב יוקרה מוסכי הסדר ופוליסת ביטוח מקיף