סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

להלן סקירה של התנאים והכיסויים המרכיבים פוליסת ביטוח רכב יוקרה, וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה. ביטוח רכב יוקרה זהה במהותו לפוליסת ביטוח מקיף לרכב בכך ששניהם מעניקים כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש המבוטח בעקבות שריפה, תאונה, ונדליזם, שיטפון, גניבה וכדומה. בנוסף, הפוליסה מכילה בתוכה את כל הכיסויים הניתנים במסגרת ביטוח צד ג ולכן נחשבת לפוליסה המקיפה ביותר לרכב.

על מנת לרכוש פוליסת ביטוח רכב יוקרה יש לעבור במסלולם חיתום נוקשה, כיוון שרכבי יוקרה לרוב מועדים לגניבות. חברות הביטוח דורשות מבעל הרכב להתקין מיגונים רבים בטרם יאשרו לו את הפוליסה. המיגונים הם אזעקה שהינה הכרחית בפוליסת ביטוח רכב יוקרה, קודנית, אימובילייזר ואיתוראן. חלק ממיגונים אלו מותקנים באופן אוטומטי ברכבים חדשים ורכבי יוקרה.

בנוסף להרכבת מיגונים, חברות הביטוח קובעות מראש סכום גבוה עבור דמי ההשתתפות העצמית, וזאת בשל ערכו הכספי הגבוה של הרכב. הפרמיה (דמי הביטוח) בפוליסת ביטוח רכב יוקרה נקבעת בהתאם למאפייני הרכב (דגם, שנת ייצור, יצרן ושווי הרכב) ומאפייני הנהג (גיל, מין והיסטוריה קודמת של תביעות).

חלק מחברות הביטוח מאפשרות לרכוש ביטוח רכב יוקרה רק מעל גיל מסויים ובתנאי שלנהג אין היסטוריה קודמת של תאונות. הפרמיה עבור ביטוח רכב יוקרה גבוהה מהפרמיה הנלקחת עבור ביטוח מקיף, למרות שמדובר בכיסויים זהים ואין אפשרות לפנות למוסכי הסדר במסלול זה.

מהו רכב יוקרה? אין הגדרה אחת למהו רכב יוקרה, וכל חברת ביטוח קובעת קריטריונים שונים. לרוב, רכב יוקרה יחשב ככזה כאשר הוא שווה מעל 200 אלף ש"ח – אך גם בתוך הקטגוריה של רכב יוקרה יש חלוקה לתתי קטגוריות של רכבים מעל ומתחת 350 אלף ש"ח.

כיוון שמדובר בפוליסה יקרה במיוחד, חשוב לבדוק היטב אלו תנאים וכיסויים מכילה הפוליסה, ולערוך השוואה מקיפה בין חברות וסוכני ביטוח שונים. לרוב ניתן לרכוש תוספות והרחבות לפוליסה במסגרת כתבי שירות, כך שרצוי לבדוק האם יש צורך לרכוש כיסוי נוסף או לותר על כיסויים מיותרים.

ניתן לערוך השוואה ממצה באמצעות האינטרנט, המעניק לכם גישה לכל המידע הרלוונטי לכם. ניתן לקרוא פוליסות באתרים של חברות הביטוח ולהשוות ביניהן. לחילופין מלאו טופס קצר וקבלו הצעות בהקדם.

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

ביטוח רכב
מהו ביטוח מקיף סוגי מיגונים נדרשים עבור פוליסת ביטוח מקיף לרכב ביטוח רכבי יוקרה וספורט פוליסת ביטוח רכב יוקרה מוסכי הסדר ופוליסת ביטוח מקיף