מסלולי השקעה
כלים לחוסך

במאמר זה נסביר מהו פיקדון שקלי, היכן ניתן לפתוח חשבון מסוג זה ומהם הדברים שכדאי לשים לב אליהם לפני שמתחייבים לתקופה ארוכה.

בדומה לתוכנית חיסכון, גם פיקדון אנו מנהלים באמצעות חשבון בנק במטרה לחסוך כסף ולהרוויח מהריבית - אך ההבדל העקירי בין השניים - פיקדון וחיסכון - נעוץ במשך הזמן שכל אחד לוקח. תוכנית חיסכון מנוהלת לרוב במשך תקופות ארוכות של מספר שנים, בעוד שחשבון פיקדון ניתן לנהל גם לתקופות קצרות בלבד.

פיקדון הוא למעשה תוכנית חיסכון לטווח קצר, ובשל זאת גובה הריבית שלו נמוכה לרוב מגובה הריבית בתוכנית חיסכון רגילה (וארוכת טווח).

מהו פיקדון שקלי?

פיקדון שקלי הינו אפיק השקעה, בדומה לתוכנית חיסכון שקלית, המבוסס על התחייבותו של הבנק לשלם לחוסך ריבית והצמדה בהתאם לשקל.

שיעור הריבית על הפיקדונות שהבנק משלם לחוסך משתנה בהתאם לאופי החיסכון, כך שפיקדון תקופה ארוכה יזכה בריבית גבוהה יותר מאשר בפיקדון לטווח קצר. בנוסף, ישנם הבדלים בין הבנקים השונים, כיוון שכל אחד גובה עמלה שונה ומעניק ריבית בגובה אחר - לכן רצוי מאוד לערוך השוואה מקיפה בין תוכניות פיקדונות שקליים המוצעות במספר בנקים בטרם תחליטו היכן להפקיד את כספכם.

השוואת הצעות עבור פקדונות שקליים?

כל בנק מציע תנאים שונים ומגוונים לפיקדון שקלי. על מנת למצוא תוכנית פיקדון שקלי מתאימה, מלאו את הטופס המופיע בדף זה ונציגי הבנקים יחזרו אליכם עם מספר הצעות אטרקטיביות של מגוון פקדונות שקליים. כך תוכלו לבחון היטב איזה תכנית פיקדון שקלי היא המתאימה לכם.

טופס הצעה עבור פיקדון

פיקדון
פקדון מובנה כיצד לקבל פקדון בריבית אטרקטיבית פיקדון צמוד מדד