מסלולי השקעה
כלים לחוסך

פקדון הוא אלטרנטיבה טובה במיוחד למי שדואג לעתידו הכלכלי, ואינו מעוניין ליטול סיכונים וטלטלות. במאמר הבא נסביר כיצד ניתן לקבל פקדון בריבית אטרקטיבית, ונעמוד על חשיבותה, על מנת להפיק תוצאות משתלמות עם מועד הפרעון.

הקשר שבין ריבית לפקדון

אחד המאפיינים הקריטיים לתנובת הפקדון, לא כל שכן, הבידול בין פיקדון אחד למשנהו, מצוי בסוג ריבית על פקדונות מוצע. כך למשל, בעתות של אי יציבות כלכלית במשק, כדאי לבחור בריבית קבועה.

הריבית הקבועה, כשמה כן היא, אינה משתנה גם בעתות של משבר, ונשארת נאמנה לאחוז, כפי שנקבע על ידי בנק ישראל, בעת פתיחת הפקדון מבראשית.

לעומת זאת, בתקופה של צמיחה כלכלית ופריחה עתידית, כדאי לבחור בריבית משתנה, שתתאים את עצמה למגמת השינוי הצפויה.

מכוון שפקדון מוגדר לתקופת זמן קצרה יחסית (לעומת חיסכון), הריבית לא יכולה להצמיח את הרווחים של הקרן לתשואות יוצאות מגדר הרגיל, אך בשילוב נכון של תכנון נקודות יציאה, סכום ההפקדה ומשך הפקדון, תוכלו להפיק תועלת ולקבל תמורה הולמת במינימום השקעה.

קבלת הצעות לפקדונות

כדי לוודא שקיבלתם ריבית אטרקטיבית באמת יהא עליכם לבצע השוואת הצעות ממספר גופים פיננסים, המאפשרים פתיחת פקדונות באמצעותם. יש מגוון רחב של בנקים ובתי השקעות שיבטיחו לכם את הריבית המשתלמת ביותר דרכם, ואולם, הרבה אזרחים מעדיפים לפתוח פקדון בבנק בו מנוהל חשבון העובר ושב שלהם, מטעמי חוסר זמן, או אי ודאות.

אין זה אומר שיש לפנות אל כל הגופים הקיימים על מנת לקבל הצעה לפתיחת פקדון שטיב עמכם, היום ניתן לקבל הצעות ממספר בנקים וחברות באמצעות הטלפון, או, פשוט מכך, באמצעות אתרי האינטרנט.

לבחירתכם, תוכלו לטלפן באופן יזום ולקבל הצעה, או לבדוק את תכניות הפקדון כפי שמוצגות באתרי הבנקים ובתי ההשקעות, או לחלופין, הקדישו לכך עשר דקות בלבד, מלאו פרטים ליצירת קשר, ונציגי ארבע בנקים ובתי השקעות יחזרו אליכם למתן הצעות לפיקדון בריבית רווחית התפורה למידותיכם.

טופס הצעה עבור פיקדון

פיקדון
פיקדון סל המטבעות לשנה פקדון מובנה