מידע נוסף
מידע ביטוחי

משנת 1996, הועבר חוק הקובע כי גם עצמאים רשאים לפתוח קרן השתלמות. קרן השתלמות היתה מוצעת תחילה לעובדי מדינה ועובדים ציבורים, כקרן הצוברת מימון עתידי ללימודי המשך או השתלמויות. כיום ניתן לחסוך ללא מטרה מוגדרת. יחודה של קרן השתלמות הוא בכך שהסכום המופרש לקרן לא עובר ניקוי מס. כך גם הכסף בעת שיחרורו מקרן ההשתלמות, אינו עובר ניקוי מס. תקופת הקרן היא מינימום 6 שנים, וניתן להאריכה. יש לדעת כי קיים הדבל בין קרן השתלמות לעצמאים לבין קרן השתלמות לשכירים.

הבדלים בין קרן השלתמות לשכירים ולבין קרן השתלמות לעצמאים

כאשר אדם שכיר מעוניין לפתוח קרן השתלמות, נדרש לכך אישורו של המעביד שיסכים להפריש אופן קבוע עד כ 10 אחוזים ממשכורתו של העובד, הישר לקרן ההשתלמות. ישנה תקרה המגבילה את הסכום המוםקד, כך שאם 10 האחוזים גבוהים מתקרת הקרן, אין אפשרות להפקיד את היתרה.

בניגוד לכך, עצמאים מפקידים באופן כבוע עבור עצמם. ביכולתם של העצמאים להפקיד עד כ7 אחוזים בלבד ממשכורתם ותקרת המקסימום של קרן ההשתלמות נמוכה מזו של השכירים. מעבר לכך קרן השלתמות לעצמאים מנוהלת כפי שמנוהלת קרן השכירים.

ניהול קרן השתלמות

קרן השתלמות לעצמאים מנוהלת על-ידי בתי השקעות וחברות ביטוח, בדומה לניהול תיקים. לפותח הקרן מוצעים מספר מסלולים, המכילים בתוכם אפיקי השעה מסויימים. בעל הקרן בוחר את המסלול ולאורך תקופת החיסכון, הכסף מושקע באפיקים שצויינו במסלול. מנהלי הקרן גובים עמלת ניהול הנעה בין חצי אחוז לשני אחוזים. בעת בחירת מסלול ההשקעה יש לבחון אילו אפיקים צפויים להפיק תשואה גבוהה ביותר. כפי שצוין קודם לכן, הקרן צוברת את כספיה למשך 6 שנים מינימום, בתום 6 שנות קרן, ניתן לפתוח ולקבל את הכסף, או שאפשר להמשיך את החיסכון. במידה ולא מרוצים מניהול הקרן ניתן להעביר את קרן ההשתלמות לניהול על-ידי חברת ביטוח או בית השקעות אחר, ללא פגיע בותק הקרן ובסכום הנצבר בה.

טופס הצעה עבור קרן השתלמות

קרן השתלמות

ערכו השוואה כבר עכשיו

אתר פיננסים מציע לכם למלא את הטופס המופיע בדף ולקבל תוך זמן קצר, הצעות אטרקטיביות עבור קרן השתלמות לעצמאים. מלאו את הפרטים, שילחו, ונציגים טלפונים יפנו אליכם עם מגוון הצעות. בידקו את עמלת הניהול, את גבוה התשואות, את יחס החברה ואת המוניטין שלה. לאחר שעשיתם בדיקה מקיפה, ביחרו במקום הטוב ביותר עבור הכסף שלכם.

מהי קרן השתלמות קרן השתלמות לעצמאים קרן השתלמות השוואה