מידע לסוחר במט"ח
כלים למשקיע

ניתוח פונדמנטלי הוא בעצם לימודם של מרכיבים הבסיסיים המונחים ביסוד כלכלת שוק נתון, אשר משפיעים ישירות על שוק זה. ע"י שימוש בשיטה זו, נוכל לחזות את תנועות המחירים ואת מגמות השוק ע"י ניתוח אינדיקאטורים כלכליים, מדיניות השלטון וגרמים חברתיים.

דמיינו לעצמכם שווקים כלכליים כשעון גדול, גלגלי השיניים שבתוך השעון אשר מזיזים את המחוגים עצמם ומפעילים את השעון כולו, הם הפנדמנטלי. למרות שתוכלו להסתכל על השעון ולהגיד מה השעה, רק ע"י ההסתכלות בפונדמנטלי תוכלו באמת להבין איך השעה הגיעה לזמן הנוכחי.

ע"י כך, תוכלו להבין בצורה יותר טובה את תנועת הזמן, ומכך גם תוכלו לחזות מה תהיה השעה בעתיד. כמשקיעים בשוק המט"ח, תוכלו להבין בצורה טובה יותר מדוע השוק איפה שהוא נמצא כעת, ואיפה הוא יוכל להיות בעתיד, בהתבסס על לימוד הפנדמנטלי.

חשוב לזכור שהניתוח הפונדמנטלי הוא אמצעי יעיל ביותר לביצוע תחזית כלכלית ותנועות שוק, איך לא נבואה מדויקת של מחירי המטבע. למשל, תוכלו לרכוש הבנה מדויקת לגבי טיבה הכלכלי של ארה"ב ע"י לימוד תחזיות של כלכלנים, לגבי דוחות כלכליים מדיניים העתידים לבוא, כגון מדד תמכור התעסוקה האמריקאי, אך באיזו צורה תתרגמו זאת לנקודות כניסה ויציאה, זאת השאלה העיקרית.

אתם תצטרכו לפתח טכניקה שבעזרתה תוכלו לפענח מידע "נע" זה אל תוך נקודות כניסה ויציאה, בהתבסס על אסטרטגיית מסחר במט"ח האישית שלכם. טכניקות אלה יודעות בתור "מודל תחזית". כטביעת אצבע, מודלים אלה ייחודיים ואישיים לכל סוחר מט"ח. כל סוחר יוכל להסתכל בדיוק על אותם הנתונים, אך כל אחד מהם יכול להסיק מכך מסקנה אחרת, ומכך גם תחזית שונה לגמרי לגבי תנועות השוק. מאוד חשוב לנתח את הפונדמנטלי וליישם את הממצאים שלכם על המודל.

בימינו, עקב הכמות האין-סופית של מידע אשר ניתן למצוא לגבי הפונדמנטלי, בקלות ניתן להפוך לקרבן של "שיתוק ניתוחי". סוחרים רבים איבדו את עצמם בתוך ניתוח המידע ואינם מוכנים ללחוץ על הדק הכניסה או היציאה.

טופס הצעה עבור מסחר במט"ח

 מסחר במטח

הפונדמנטאלי של כל מטבע עלול להכיל את הדברים הבאים, אך לא מוגבל רק אליהם: שעורי הריבית, מדיניות הבנק המרכזי, דמויות\אירועים פוליטיים, דו"חות אבטלה\תעסוקה ונתוני התוצר הגולמי הלאומי. אינדיקאטורים כלכליים אלה הן פיסות מתוך המידע על פיננסים וכלכלה אשר פורסמו ע"י סוכנויות ממשלתיות שונות או ע"י מגזרים פרטיים של כל מדינה.

סטטיסטיקות אלה אשר מתפרסמות על בסיס מתוכנן וקבוע, עוזרות לאלה המתבוננים על השוק לעקוב אחרי פעימות הכלכלה. לכן, כמעט כל האנשים המעורבים בשווקים הכלכליים עוקבים בצורה אדוקה ביותר אחרי נתונים אלה. ועקב כך, כאשר כל כך הרבה אנשים מובלים ע"י אותם הנתונים, לאינדיקאטורים הכלכליים יש פוטנציאל עצום לחולל תנודות ולהניע מכירים בשווקים השונים.

בזמן שעל פני השטח נדמה שאדם זקוק לתואר מתקדם בכלכלה על מנת לאבחן, לנתח ולסחור בשוק ההון על פי נתונים רבים אלה, לאמיתו של דבר אדם זקוק רק לכמה קווי הנחיה בסיסיים על מנת לעקוב, לארגן ולבצע החלטות מעשיות המבוססות על מידע זה.

קבוצת יוזמה

המידע מובא באדיבות קבוצת יוזמה

מאת: בני פלקסין, מנכ"ל שותף בקבוצת יוזמה | לאתר החברה www.yfx.co.il

קבוצת יוזמה - מתמחה בהכשרה וליווי סוחרים בשוק המניות ובשוק המטבעות העולמי.

מהו מסחר במט"ח אי התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח – קונספציה מוטעית הכשרה ואימונים במסחר המט"ח – שבעת הטיפים שמונת המטבעות הסחירים בשוק המט"ח סקירת מט"ח שבועית סקירת מט"ח יומית חברות מסחר במט"ח פורומים למסחר במט"ח מסחר במט"ח יתרונות וחסרונות הכנה לפתיחת שוק הפורקס הלונדוני קורסים למסחר במט"ח שעות המסחר במט"ח שוק המט"ח התזמון הוא הכל בשוק המט"ח ניהול סיכונים בשוק במט"ח מחשבות שצריך להיפטר מהן בדרך להצלחה בפורקס