מידע לסוחר במט"ח
כלים למשקיע

האימונים לא נגמרים גם כשהתמורה מתחילה להופיע בחשבון. שוק המט"ח היא סביבה מאוד תובענית. על מנת שהסוחר בשוק המט"ח ישמור על רמת הצלחתו, ישנו צורך קבוע באימונים.

שבעת הטיפים המועדפים הבאים ישמשו אתכם בתור תזכורות בעת מסחר במט"ח, יש לקרוא אותם ולהתרשם מהם על בסיס קבוע:

1. קח אחריות

אל תאשים את את השווקים או כל גורם אחר בהפסדים שלך. היו לך את הסיבות להיכנס לפוזיציה בזמנו. קח אחריות על מעשיך.

2. השתמש בכל הפסד כמדרגה\קרש קפיצה

הפסדת בפוזיציה? מצוין. זה יעזור לך להתמקד בבעיה אפשרית שבשיטת המסחר שלך. אם אתה מרגיש מסופק כי לאחר הניתוח הקפדני גילית שעבדת לפי התוכנית, מצוין. תמשיך הלאה.

3. לעולם אל תהיה קצר סבלנות עם שוק המט"ח

סוחרים בשלבי ההתחלה של האימון במסחר עלולים להיאכל ע"י השוק בעודם חיים. בתקופות הגיבוש, כאשר הנזילות והזמינות נמוכות, סוחר החרד והחסר הסובלנות, ימציא במאולץ הזדמנויות כניסה, גם כאשר אינן. למד לקבל את העובדה שבסביבות 70% מהזמן הגרף יהיה בתעלת גיבוש.

4. התמקד בשיפור כישוריך כסוחר מדי יום יום

אימוני מסחר במט"ח הינו תהליך מתמשך. יום-יום, צעד-צעד, הסוחר משתפר. אז במקום להיות עסוק בהפסדים ורווחים, תתרכז בפיתוח כישוריך. בבוא העת, חשבונך ישקף את מאמציך.

טופס הצעה עבור מסחר במט"ח

 מסחר במטח

5. היה מרוצה ממהלכים שבוצעו היטב, ללא מתן חשיבות לתוצאה

האם זה אפשרי? כן. תוכל להרגיש שבע רצון גם בזמני ההפסד, זאת בתנאי שדבקת בשיטתיות שבאסטרטגיה שלך וביצעת את כל המהלכים כראוי. מסוכן להרגיש מסופק מזכייה שלמענה הלכת נגד שיטת המסחר שלך. התרוממות הרוח שלך תהיה קצרת ימים. למד להוציא לפועל את התוכנית!

6. אל תיכנס אם אתה מפקפק

כאשר המסחר אינו מחושב ומתוכנן היטב, רגשי החרטה יכולים לרוקן לחלוטין את האדם, גם מנטאלית וגם רגשית. לאחר התהפכות הגרף נגדינו, בזמן ההתקדמות הבלתי נמנעת לקראת הסטופ, תתן ליסורים שלך להזכיר לך, שבזמן הפקפוק לא נכנסים!

7. תפעל רק מתוך סיבה טובה

הכניסה והיציאה במסחר מותנית בניתוח קפדני של סיבות. רק בגלל שהמחיר גבוה, זאת לא סיבה ללכת על שורט או להפך, במחיר הנמוך ללכת לונג. השער יעשה מה שבא לו, אז במקום לפעול מתוך תחושות הבטן כגון "יותר מזה השער בטוח לא יעלה\ירד", תלמד להתנתק מהאמוציות והשתמש בניתוח טכני טהור על מנת לבסס מספר סיבות טובות לכניסתך.

קבוצת יוזמה

המידע מובא באדיבות קבוצת יוזמה

מאת: מור פרידמן, בוגר קבוצת יוזמה וסוחר מט"ח עצמאי | לאתר החברה www.yfx.co.il

קבוצת יוזמה - מתמחה בהכשרה וליווי סוחרים בשוק המניות ובשוק המטבעות העולמי.

מהו מסחר במט"ח אי התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח – קונספציה מוטעית שמונת המטבעות הסחירים בשוק המט"ח סקירת מט"ח שבועית סקירת מט"ח יומית חברות מסחר במט"ח פורומים למסחר במט"ח מסחר במט"ח יתרונות וחסרונות פורקס: מי הוא הברוקר שלך באמת? שעות המסחר במט"ח שוק המט"ח התזמון הוא הכל בשוק המט"ח מסחר במט"ח - הבנת הניתוח הפנדמנטלי ניהול סיכונים בשוק במט"ח