תשואות קופות גמל
מידע נוסף

קופות גמל משמשות כתוכניות חיסכון ארוכות טווח, המנוהלות באמצעות בית השקעות וחברות ביטוח. תפקידן של קופות גמל הוא לצבור כספים לקראת פרישה, והן מיועדות לשכירים ועצמאיים כאחד. האדם המשקיע כספים בקופת גמל מכונה עמית. המדינה מעוניינת לעודד שימוש בקופות גמל על מנת שלאזרחים תיהיה הכנסה גם לאחר גיל הפרישה ולכן היא מעניקה הטבות מס בשיעור של 25% בעת ההפקדה. הטבות המס משתנות בהתאם לסוג ואופי החיסכון

הטבות מס עבור קופות גמל לתגמולים כעמית שכיר

בעת ההפקדה העמית מקבל זיכוי מס. באופן הבא: העמית מפריש בכל חודש כ – 5% ממשכורתו לקופת הגמל. עבור 25% מתוך 5% אלו העובד מקבל החזר בדמות הפחתה ממס ההכנסה אותו היה אמור לשלם בהתאם למדרגת המס באותו החודש. קיימת תקרת הפקדה של עד 7% מההכנסה המזכה ממשכורת. ניתן להפקיד מעבר לתקרה אך לא לא תינתן הטבה במס. חשוב להדגיש כי חלק המעביד שהופקד בקופה עד לתקרה הקבועה בחוק אינו חייב במס בידי העובד במועד ההפקדה בעוד שלמעביד הוא מוכר כהוצאה לצרכי מס.

העמית זכאי להשתמש בכספים שחסך שישה חודשים ממועד פרישתו, אם בעקבות פיטורים או התפטרות. לחילופין, העמית רשאי למשוך את כספיו בפטור ממס בהגיעו לגיל 60 ללא כל תנאי נוסף. כמו כן, ישנם מצבים נוספים בהם ניתן למשוך את כספי הקופה בפטור ממס. לקבלת מידע מפורט ניתן לפנות למשרד השומה באזור המגורים. בכדי להנות מהטבת המס, העמית השכיר צריך לנכות חלק ממשכורתו ולהעבירו לקופת הגמל. הטבת המס לעובד ניתנת ע"י הפחתת תשלומי המס שהוא נדרש לשלם.

הטבות מס עבור קופות גמל לתגמולים כעמית עצמאי

בעת הפקדה העמית זוכה לניכוי וזיכוי ממס. בדומה להטבות הניתנות עבור עמית שכיר, גם כאן ניתן החזר עבור 25% מתוך 5% אותם מפקיד העמית בקופת הגמל. הניכוי לא יעלה על סכום של 7% מההכנסה המזכה. העמית העצמאי יכול למשוך את כספי חיסכון קופת הגמל בתום 15 שנים ממועד ההפקדה הראשון, או אם מלאו לו 60 שנים (וחלפון 5 שנים ממועד ההפקדה הראשון). קיימים מצבים ספציפים בהם ניתן לקבל את הכסף בפטור ממס, לקבל מידע פנו למשרד השומה באזור המגורים.

טופס הצעה עבור קופות גמל

קופות גמל

בטרם תבחרו קופת גמל בה תרצו להפקיד את כספכם, אנו מציעים לכם לערוך השוואה מקיפה ולבדוק היטב מי ינהל את כספכם. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל 4 הצעות עבור קופות גמל, בחינם וללא התחייבות. כל שנותר לכם לעשות הוא למלא את הטופס המצורף, ונציגי בתי ההשקעות וחברות הביטוח ייצרו עמכם קשר עוד היום.

קופות גמל דמי ניהול קופות גמל בניהול אישי השוואת קופות גמל