תשואות קופות גמל
מידע נוסף
אתרים נוספים

כדי לבחור את בית ההשקעות, או כל חברה פיננסית אחרת, לניהול קופות גמל עבורכם, יש לבחון ולהשוות בין קופות הגמל השונות. במסגרת ההשוואה תוכלו לבדוק את תשואות הקופה, דמי הניהול מול דמי הצבירה, ושאר מדדים כמקובל בשוק.

במאמר זה ננסה להבהיר מדוע חשוב לבחון את תשואות קופות הגמל, וכיצד נתון זה משרת את הלקוח או המשקיע בכל קופה.

חיזוי וצפי לתשואה בתקופה נוכחית

כלקוח, אתה מעוניין לדעת מה הכסף שתשקיע יניב, ותוך כמה זמן. קופות גמל נחשבות לאמצעי זמין ופשוט יחסית לחיסכון כספי הפרישה, אף כי מומלץ שלא לנייד את הכספים, בכדי שלא לסכן את ההשקעה בטווח הארוך. לפיכך, חשוב לברר מה סיכויי ההצלחה, לעומת רמת הסיכון שבהשקעה בקופת גמל.

בכדי להעדיף קופת גמל אחת על פני האחרת תתבקשו לערוך השוואה בין קופות גמל הפועלות בישראל, ולצורך כך תוכלו להסתמך על נתוני התשואות של קופות הגמל, כפי שמובאים במערכת גמל- נט, אתר ממשלתי, העומד לרשות הציבור, מטעם אגף שוק ההון.

רק לאחר למידה וצפית של תשואות בתקופה סמוכה או קודמת, והשוואה לשאר קופות הגמל, תוכלו לחזות את אופן התנהגותה של קופת הגמל, בצורה השקולה ביותר. ואמנם, יש מי שיקום ויגיד כי מדדי השוק דינמיים, ואין בתשואות גבוהות שנחלה קופת גמל כלשהי להבטיח את הצלחתה גם בתקופה העתידית, אם בכלל, אלא שכשמדובר על השקעות כספיות, סביר שנבחר בהשקעה שכבר הצליחה בעבר, ולא נסתמך על "תחושת בטן" בלבד.

זאת ועוד, מערכת ההשוואה בין קופות גמל מאפשרת למשקיע לבדוק מה עשתה הקופה שלו בתקופה הנוכחית, בשקיפות מלאה, כך שניתן אפילו לנהל את קופת הגמל באופן עצמאי, ולזכות בהטבות מס.

חיסכון ללא תשואה

במצב הפחות גרוע, אך לא האופטימלי, קופת הגמל לא תניב תשואות, אבל גם לא תגרום להפסדים. במקרים כאלו מוטב כבר להחביא את הכסף מתחת לאבני הרצפה, שכן, במסגרת ניהול קופות גמל נגבים דמי ניהול, ריביות ועמלות הנדרשים כחוק.

גם אם אינכם מעוניינים, ובצדק, לסכן את כספי הפנסיה שלכם, הרי שבחירת חיסכון שאין רווח בצידו, ובהכרח כאשר מדובר בחיסכון לתקופה ממושכת, אינו משתלם. מסיבה זו כדאי לאמוד את התשואה של קופת הגמל, הן בטרם בחרתם את הקופה בה תשקיעו בהיותכם שכירים, והן במהלך תקופת החיסכון.

אם השוותם בין הקופות ואינכם מרוצים מתשואות קופת הגמל שלכם לאורך זמן, תוכלו לנייד את כספיכם לקופת גמל אחרת, אך קחו בחשבון שהניוד כרוך בסיכון ואינו מומלץ בתדירות גבוהה.

טופס הצעה עבור קופות גמל

קופות גמל
חברות קופות גמל