סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

במאמר זה נסביר מהי פוליסת ביטוח בריאות פרטי, אלו כיסויים ותנאים היא כוללת, למי היא מיועדת וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה. בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, כל אזרח במדינת ישראל זכאי למספר שירותי בריאות בסיסיים במסגרת סל הבריאות. שירותי בריאות אלו מסופקים באמצעות קופות בריאות אשר מציעות בנוסף לכיסויים הכלולים בסל הבריאות מספר שירותים נוספים המכונים שב"ן (שירותי בריאות נוספים).

חוק ביטוח בריאות ניסח סל בריאות אחיד המשותף לכל הקופות, אך כיוון שמדובר בסל מינימלי, כל קופה רשאית לשווק שירותי בריאות מורחבים בתשלום נוסף. למרות שאזרחים רבים לא מסתפקים בסל הבריאות הבסיסי ורוכשים הרחבות עבור ביטוח בריאות במסגרת שב"ן, בעיות רפואיות רבות נותרות ללא מענה. ביטוח בריאות פרטי מספק כיסויים עבור טיפולים ושירותים רפואיים רבים אשר אינם ניתנים לא במסגרת סל הבריאות ולא במסגרת שב"ן.

פוליסת ביטוח בריאות פרטי נמכרת אצל חברות ביטוח, כאשר כל חברה מציעה פוליסות ומסלולים שונים דוגמת: ביטוח סיעודי המעניק כיסוי כספי למבוטח ולמשפחתו במטרה להקל על העול הכלכלי ולשמור על איכות חיים טובה. ביטוח מחלות קשות מספק לרוב כיסוי עבור 24 מחלות קשות המצויינות בפוליסה וביטוח חולי סכרת המספק כיסוי במקרה של החמרה במצב או פגיעה באיברי מטרה. ביטוח ניתוחים, תרופות והשתלות - מאפשר לבחור מרכב רפואי בארץ או בחו"ל, לבחור רופא מנתח ומעניק כיסוי עבור תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות (כולל תרופות מצילות חיים).

בטרם תרכשו ביטוח בריאות משלים, חשוב שתודאו מראש מה התקציב שלכם ואלו כיסויים ברצונכם לרכוש. לאחר מכן, חשוב שתערכו השוואה מקיפה בין מספר חברות ביטוח וסוכני ביטוח במטרה למצוא את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. זכרו לבדוק לא רק את התעריפים השונים של הפוליסות, אלא גם את התנאים והכיסויים הכלולים בה. יש הבדל גדול בין הפוליסות השונות ורק באמצעות השוואה ובדיקה מעמיקה תוכלו למצוא את הפוליסה שתענה על כל הצרכים שלכם.

טופס הצעה עבור ביטוח בריאות

ביטוח בריאות

לרוב, ביטוח בריאות פרטי כולל ביטוח השתלות וטיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל, ניתוחים ותרופות שאינן כלולות בסל בריאות - אך כיוון שאזרחים רבים מבוטחים גם במסגרת שב"ן, חשוב לבדוק שאים כפילויות בביטוח ושאתם לא משלמים פעמיים עבור אותו כיסוי רפואי. כמו כן, כדאי לבקש רשימת רופאים מטעם חברת הביטוח כדי לודא שאכן מדובר ברופאים מהשורה הראשונה.

ביטוח בריאות פרטי