סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

בעת מעבר לדירה שכורה כדאי מאוד לבדוק האם חוזה השכירות כולל בתוכו ביטוח דירה שכורה. כיוון שמדובר בנכס מושכר, לא תמיד ברור בתחום של מי מוטלת האחריות עבור רכישת ביטוח דירה שכורה, וייתכן מצב שבו סעיף זה אינו מטופל כיאות בעת כתיבת החוזה. במאמר זה נבקש לעשות קצת סדר בבלאגן, ולהסביר לכם מהו תחום האחריות של כל אחד מהצדדים, ומהם הביטוחים המתאימים ביותר עבורם.

כידוע, פוליסת ביטוח דירה מתחלקת לשניים – ביטוח דירה וביטוח תכולה. כאשר מדובר ברכישת ביטוח דירה עבור נכס שנמצא בבעלות אדם ספציפי, ההמלצה לרוב תיהיה לרכוש את שני הביטוחים ביחד. אך כאשר מדובר ברכישת ביטוח עבור דירה שכורה, המצב הוא מעט מורכב יותר ולכן ברוב המקרים כל צד יבקש לרכוש ביטוח שיתאים לאנטרסים שלו.

האינטרס של בעל הדירה הוא להגן על הנכס שברשתו, ולכן הגיוני שהוא ירכוש ביטוח מבנה. ביטוח מבנה מעניק כיסוי עבור פגיעה בקירות, דלתות וחלונות הנכס במקרה של שריפה, גניבה, שיטפון וכדומה. כיוון שלבעל הדירה חשובה רק שלמות המבנה הוא לא ירכוש ביטוח תכולה, כיוון שרכושו של השוכר נמצא באחריותו.

מכאן אנו יכולים להסיק כי האינטרס של הדייר השוכר שונה במעט מזה של בעל הנכס: בעוד המשכיר מבקש להגן על קירות הנכס, השוכר יבקש להגן על רכושו מפני גניבה, שוד, שריפה, שיטפון וכדומה, ולכן הביטוח האידיאלי במקרה זה הוא ביטוח תכולה. כמובן שהדייר לא ירכוש על דעת עצמו ביטוח מבנה, כיוון שלא מדובר בנכס האישי שלו, ולכן חשוב מאוד שבעל הנכס ירכוש בעוד מועד ביטוח מבנה.

ישנה אפשרות לרכוש פוליסה המאגדת בין שני הצדדים והיא פוליסה משולבת עבור ביטוח דירה שוכרה. פוליסה זט ניתן לרכוש באמצעות סוכן ביטוח ויש צורך להחליט מראש מי ישלם את דמי ההשתתפות העצמית במקרה של פגיעה במבנה או נזק לרכוש.

אופציה נוספת אשר קשורה יותר לבעל הנכס מאשר לשוכר, היא אופצית רכישת ביטוח דירה ריקה. ביטוח זה כולל בתוכו ביטוח מבנה והוא טוב במיוחד עבור נכסים אשר אינם מושכרים ומאוכלסים ברגע זה. זכרו כי עלול להיגרם נזק לבמנה גם במקרה שהוא אינו מאוכלס, ולכן כדאי לשכול אופציה זו בהתאם.

כמו שנאמר, פוליסת ביטוח דירה שכורה נחלקת לשני חלקים – ביטוח מבנה ופוליסת ביטוח תכולה. לרוב בעל הנכס יבחר לרכוש ביטוח מבנה בעוד הדייר השוכר ירכוש ביטוח תכולה. רצוי תמיד לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות על מנת לבצע החלטה מושכלת ולבחור בפוליסת ביטוח דירה המתאימה ביותר עבורכם.

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

ביטוח דירה
ביטוח דירה בעת שיפוץ ביטוח שריפה