סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

פוליסת ביטוח דירה מתחלקת לשני חלקים:

  • ביטוח מבנה
  • ביטוח תכולה

במאמר זה נעסוק בפוליסת ביטוח תכולה נסקור עבורכם מהי כוללת ולמי היא מתאימה. להרחבה בנושא המבנה ראו מאמר ביטוח מבנה.

אלו כיסויים מעניק ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה מספק כיסוי רק עבור הרכוש שנמצא בתוך הרכש מפני נזקים של שריפה, גניבה, נזקי טבע וכדומה. ביטוח זה אינו כולל נזקים שנגרמו למבנה הנכס אלא רק עבור תכולתו. במקרה של פריטים יקרי ערך דוגמת תכשיטים, יש צורך לרכוש תוספות עבור ביטוח תכולה, ולעיתים אף לרכוש ביטוח נוסף. רצוי לבדוק היטב במקרה של ביטוח תכולה, מה מכסה הפוליסה ואלו תוספות כדאי אולי לרכוש על מנת להרחיב את הכיסוי.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח תכולה?

הפרמיה עבור ביטוח תכולה (במסגרת ביטוח דירה) נקבעת בהתאם לשני פרמטרים: הערכת שווי התכולה ומידת הסיכון של הנכס. חלק מחברות הביטוח דורשות מבעל הנכס להתקין מיגונים דוגמת סורגים, אזעקה, כספת, שירותי שמירה וכדומה. ככל שהדירה תצויד ביותר מיגונים כך עלות הפוליסה תפחת, בעוד שדירת קרקע ללא סורגים תייקר את עלות הפרמיה.

ישנם מקרים בהם חברת הביטוח יכולה לסרב לבטח את התכולה במידה ולא יותקנו אמצעי מיגון. מידת הסיכון של הנכס מושפעת גם ממיקומו הגיאוגרפי, ולכן חברות הביטוח לוקחות בחשבון גם את מיקומו של הנכס והסיכויים שלו להיפגע מבחינה סטטיסטית: נכסים הנמצאים באזורים המועדים לפריצות חוזרות ונשנות יחוייבו בפרמיה יקרה יותר מאזורים הנחשבים בטוחים.

עבור מי מיועדת פוליסת ביטוח תכולה?

לא כולם צריכים לרכוש ביטוח דירה. אם דירתכם אינה מכילה רכוש בעל ערך רב אולי כדאי לכם לחסוך בהוצעות אלו. הפוליסה מתאימה בעיקר עבור אלו שמחזיקים בדירתם רכוש בעל ערך רב דוגמת מחשבים, מסכי פלזמה, מצלמות, תכשיטים וכדומה. במקרה של פריצה, יגנבו לרוב החפצים הקטנים כמו תכשיטים, ולאו דווקא המקרר והספה – ולכן כדאי לשקול רכישת ביטוח ספציפי עבור התכשיטים במקום ביטוח תכולה כולל.

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

ביטוח דירה

אם אתם שוכרים דירה כדאי לכם לרכוש ביטוח תכולה בכדי להגן על רכושם, אך אין לכם צורך לרכוש גם ביטוח מבנה כיוון שהדירה אינה בבעלותכם. לקריאה נוספת בנושא זה ראו ביטוח דירה שכורה.

למה כדאי לערוך השוואת מחירים עבור ביטוח תכולה?

פוליסת ביטוח תכולה היא פוליסה מורכבת אשר במקרים מיוחדים מצריכה רכישת הרחבות שונות. רצוי מאוד לבצע השוואה בין חברות הביטוח השונות כיוון שכל אחת יכולה להציע לכם פוליסה אחרת בתנאים שונים, ובעוד חברה אחת לא תעניק כיסוי עבור התכשיטים שלכם, ייתכן וחברה אחרת כן תכלול אותם בפוליסה. באמצעות השוואת מחירים תוכלו לודא כי אכן תרכשו את הפוליסה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם.

ענף הביטוח הוא תחום תחרותי המוצף בפוליסות שונות עבור ביטוח תכולה, ולכן רצוי לבצע השוואה מקיפה על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל מספר הצעות טלפוניות עבור ביטוח דירה מנציגי חברות הביטוח המובילות באופן פשוט וקל – כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס הצעה קצר ותוכלו לרכוש ביטוח תכולה עוד היום.

ביטוח מבנה אלו מוצרים ניתן להוסיף לביטוח תכולת דירה ביטוח דירה בעת שיפוץ ביטוח דירה שכורה ביטוח שריפה