סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

פוליסת ביטוח דירה מתחלקת לשני חלקים:

  • ביטוח מבנה
  • ביטוח תכולה

במאמר זה נעסוק בפוליסת ביטוח מבנה נסביר מהי כוללת ולמי היא מתאימה. להרחבה בנושא התכולה ראו מאמר ביטוח תכולה

אלו כיסויים מעניק ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה מעניק כיסוי אך ורק למבנה הנכס ולכל החלקים הקבועים שצמודים לו, דוגמת דלתות, חלונות וארונות במקרה של שריפה, פריצה, שיטפון וכדומה. ביטוח זה מיועד לבעלי דירות בבניין משותף ולבעלי בתי קרקע, ולכל נכס אחר אשר אנו מבקשים לרכוש כיסוי בעבורו. במקרה של ביטוח מבנה עבור דירה בבניין משותף, יכלול בתוכו הביטוח גם כיסוי עבור החלק היחסי של המבוטח במבנה המשותף, דוגמת חדרי מדרגות, לובי, מקלט וחניה.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח מבנה?

עלות ביטוח תכולה (במסגרת ביטוח דירה) מחושבת בעיקר לפי שווי הנכס, ללא קשר לעלות הקרקע. יש משמעות למיקום הגיאוגרפי בו נמצא הנכס ולסיברות הסטטיסטית שלו להיפגע. אנשים אשר גרים במקומות המועדים לרעידות אדמה ושטפונות ייאלצו לשלם פרמיה יקרה יותר. בנוסף, לוקחים בחשבון גם את ערך שווי השוק של הנכס, כך שדירה שממוקמת קרוב לים תחוייב בפרמיה יקרה יותר לעומת מבנה שנמצא באזור תעשייתי. הפריה תשתנה בהתאם לאיכות הבנייה ורמת הגימור, כך שיש הבדל בין עלויות הפרמיה עבור מבנה בטון ועבור מבנה גבס.

כאמור, פוליסת ביטוח מבנה בסיסית אינה כוללת את שווי הקרקע, כך שהפיצוי שיתקבל במקרה של נזק יהיה רק עבור עלות התיקון ולא עבור שווי השוק של הנכס. בכדי לכלול גם את ערך הקרקע בפוליסה יש להרחיב אותה באמצעות תשלום נוסף. כמו כן, כל החלקים החיצוניים שלח הנכס, דוגמת בריכת שחייה, חממה, צמחייה וכדומה לא יהיו כלולות בפוליסה וגם אותם יש להוסיף באמצעות ייקור הפרמיה.

למה כדאי לערוך השוואת מחירים עבור ביטוח מבנה?

פוליסת ביטוח מבנה הינה פוליסה מורכבת ורצוי לבצע השוואה מקיפה בין הפוליסות השונות על מנת לודא כי הנכס שלך נהנה מהכיסוי הנרחב ביותר.

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

ביטוח דירה

זכרו להשוות לא רק בין המחירים השונים אלא גם בין התנאים והכיסויים שניתנים ע"י חברת הביטוח. לעיתים כדאי לרכוש פוליסה יקרה יותר על מנת לזכות בכיסויים נרחבים עבור הנכס שברשותכם. ענף הביטוח הוא תחום תחרותי במיוחד המוצף בפוליסות שונות עבור ביטוח מבנה, ולכן כדאי לבדוק ולהשוות פוליסות של מספר חברות שונות על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל מספר הצעות טלפוניות עבור ביטוח דירה מנציגי החברות המובילות באופן פשוט וקל – כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס הצעה קצר ותוכלו לרכוש ביטוח מבנה עוד היום.

ביטוח תכולה אלו מוצרים ניתן להוסיף לביטוח תכולת דירה ביטוח דירה בעת שיפוץ ביטוח דירה שכורה ביטוח שריפה