סוגי ביטוח
מידע ביטוחי

נכון להיום רוב האנשים פונים אל חברות הביטוח במטרה לרכוש ביטוח תאונות אישית. ביטוח זה מקנה להם פיצוי כספי במצב בו הם נפגעו בתאונה אם מבחינה גופנית ואם מבחינה נפשית.

תאונות אישיות- מה הביטוח נותן לכם

נכון להיום רוב חברות הביטוח במדינת ישראל מציעות פוליסות ביטוח תאונות אישיות. ביטוח זה מבטיח כיסוי במקרים בהם אדם לוקה בנכות מסוימת או מצב של אובדן כושר עבודה בגלל תאונה אותה הוא עבר. חשוב לקחת בחשבון כי הפוליסה נבנית בהתאמה אישית לכל לקוח ולקוח ולכן אין להתבסס על פוליסה של חברים או מכרים. הנתונים המשפיעים על סך הכיסויים בפוליסה ובסופו של דבר על העלות הכוללת של הפרמיה החודשית הם:
גיל - ככל שהאדם מבוגר יותר כך גם העלות של הפוליסה תהיה גבוהה יותר, שכן הגוף אינו מתפקד בדומה אל גוף צעיר.
מקצוע - אדם שעובד על מחשב ישלם פחות מאדם שעובד על מלגזה או בכל מקצוע אחר בו הוא הסיכון לתאונות גבוה יותר.
שכר - השכר החודשי אותו מרוויח אדם ישפיע במידה ניכרת על העלות הכוללת של הפוליסה, שכן ככל שהשכר גבוה יותר כך גם חברת הביטוח תצטרך לשלם סכומי כסף גדולים יותר במקרה של תאונה.
בריאות - אם מדובר על אדם שסובל ממחלות כרוניות או מחלה ספציפית קרוב לוודאי שחברת הביטוח תגדיר מצב זה כחריג. כלומר, אם התאונה תתרחש כתוצאה ממצב בריאותי של אותו אדם או תשפיע על המצב הבריאותי של אותו אדם, חברת הביטוח לא תישא באחריות ולכן גם לא תשלם בעבורו.

תאונות אישיות- מי מכוסה?

מדינת ישראל מחייבת מפעלים ומקומות עבודה שונים לרכוש ביטוח תאונות אישיות עבור העובדים שלהם. בנוסף, המדינה מחייבת את מוסד הלימודים בו הילד לומד לבטח אותו בביטוח תאונות אישיות וכן מרכזי ספורט, מרכזי צלילה, מכוני כושר ואגודות שונות. האנשים אשר בדרך כלל אינם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות הם אנשי מקצוע שונים שעובדים כבעלי מקצוע חופשיים, תיירים, ולמעשה כל אדם שאינו משתייך למסגרת סדירה. באם מתרחשת תאונה באותו מתחם ניתן להגיש תביעה לחברת הביטוח שמבטחת את אותו מקום. חשוב לדעת כי חברות הביטוח אינן דורשות הוכחה של אותה רשלנות בחוגי ספורט ובתי ספר והנפגע יקבל פיצויים מחברת הביטוח.

לסיכום, חשוב שלכל אחד יהיה ביטוח תאונות אישיות. דבר שיבטיח פיצוי כספי במקרה שבו אדם נפגע בתאונה זו או אחרת. יש לוודא שהפוליסה תמיד תיבנה בהתאמה אישית למבוטח והוא יבין מהם הפירושים של המושגים 'תאונה' ו- 'נכות' טרם חותמים על הפוליסה. בנוסף, חשוב לדעת מהו גובה הכיסויים במקרה של ימי מחלה כתוצאה מפגיעה בתאונה,שברים, כוויות, נכות, מצב סיעודי, אשפוז וחס וחלילה מצב של מוות כתוצאה מתאונה.

ביטוח - מילון מונחים חברות ביטוח

טופס הצעה עבור ביטוח

ביטוח רכב
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח אופנוע
ביטוח