מסלולי השקעה
מידע למשקיע

מהו בית השקעות? כיצד ניתן להשקיע באמצעותו כספים בשוק ההון ולאלו נקודות חשובות כדאי לשים לב כשרוצים לבחור בית השקעות.

בית השקעות הוא גוף פיננסי אשר משמש כמתווך בין משקיעים פוטנציאלים לשוק ההון הישראלי. בית השקעות מספק מגוון רחב של מוצרים פיננסיים, דוגמת: קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, ניהול תעודות סל, אופציות כיסוי ועוד.

בנוסף, בית השקעות מעניק שירותים שונים עבור השקעות בשוק ההון, כגון: שירותי ייעוץ ומסחר במט"ח (מטבע חוץ), שירותי חיתום וגיוסי הון, פיתוח, ניהול ומסחר במכשירים פיננסיים, שירותי חברי בורסה (חברות מסחר בבורסה שאינם בנקים, מכונים גם ברוקרים), הענקת שירותי מחקר, אנליזה ועוד.

השקעה באמצעות בית השקעות מתאימה במיוחד עבור אנשים שאין בידם את הידע הדרוש כדי להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי. בית השקעות מספק ניסיון וידע רב המורכב מצוות מקצועי של אנליסטים, חוקרים פיננסיים ועוד. בתמורה לשירותיו של בית ההשקעות אנו משלמים עמלת שירות.

השקעות בטרם תחליטו היכן להפקיד את כספיכם. בנוסף לגובה העמלה המשתנה, חשוב לבדוק גם את נסיונו בפועל של מנהל תיק ההשקעות שלנו ולראות לאלו תשואות הגיע בית ההשקעות לאורך תקופה ארוכה.

בית השקעות מורכב ממספר מחלקות ובעלי תפקידים שונים:

מנהל תיקי השקעות

האדם שבידיו אנו מפקידים את כספינו – הוא זה שיחליט הכין כדאי להשקיע את כספינו (במניות או באגרות חוב), מתי לקנות ומתי למכור ובאלו סכומים - בהתאם למדיניות ההשקעה שנקבעה מראש ע"י העמית (כינוי ללקוח המשקיע כספים האמצעות בית השקעות) ויועץ ההשקעות שלו.

מלאו טופס והשוו הצעות מבתי השקעות מובילים

השקעות

יועץ השקעות

האדם שמייצג ומתווך בין הלקוח לבית ההשקעות. יועץ ההשקעות מעניק ייעוץ בכל הנוגע להשקעה בשוק ההון, בהתאם לצרכיו והעדפותיו של העמית. ביחד עם יועץ ההשקעות קובעים את מדיניות ההשקעה ובוחרים תוכנית השקעה שתתאים לו מבחינת משך ההשקעה, מידת הסיכון וכדומה.

צוות אנליסטים

הם אלו שעוקבים אחר ההתפתחות בשוק ההון ומנסים לחזות שינויים כלכליים, במטרה להעניק ייעוץ מקצועי ולעזור בבחירת נתיבי השקעה מתאימים. בהתאם להמלצות האנליסטים, יחליטו יועצי השקעות ומנהלי תיקי השקעות כיצד יש להשקיע את כספי העמית.

האם יש פיקוח על בית השקעות?

בתי השקעות נמצאים בפיקוח תמידי של הרשות לניירות ערך, המורכבת מרואי חשבון, כלכלנים, משפטנים ועוד. תפקידי הרשות הם הסדר ופיקוח על ענף קרנות נאמנות, מעקב אחר הגשת דוחות פיננסים, פיקוח על התנהלות תקינה של הבורסה לניירות ערך בתל אביב ועוד. ישנם מספר רב של בתי השקעות הפועלים כיום בארץ, ואשר מציעים מגוון רחב של מוצרים פיננסים ואפיקי השקעה. בטרם בוחרים בית השקעות רצוי לערוך השוואה מקיפה בין מספר בתי השקעות ולבדוק היטב את מידת הניסיון, שקיפות ותשואה של כל בית השקעות. להרחבה בנושא זה ראו מאמר כיצד לבחור בית השקעות.

באמצעות אתר פיננסים תוכלו לערוך השוואה בקלות ובמהירות. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס הצעה קצר עבור בית השקעות, ונציגי בתי ההשקעות המובילים ייצרו עמכם קשר עוד היום.

מהי תעודת סל? קרן נאמנות כספית מה עושים עם הכסף שלנו בבית ההשקעות?