מסלולי השקעה
מידע למשקיע

במאמר זה נסביר כיצד לבחור בית השקעות שיתאים לצרכינו, ולאלו נקודות חשובות כדאי לשים לב בטרם בוחרים בית השקעות להשקיע באמצעותו את כספינו.

בית השקעות הוא גוף פיננסי אשר מציע מגוון אפיקי השקעה שונים ומוצריים פיננסיים, דוגמת: קרנות נאמנות, קרנות פנסיה, קופות גמל, תעודות סל ועוד.

השקעה באמצעות בית השקעות הינה אופציה המתאימה במיוחד לאנשים המעוניינים להשקיע את כספם בבורסה, אך אין בידם ידע מקצועי מספק בכדי לסחור באופן עצמאי. בית ההשקעות מתווך בין אותם משקיעים פוטנציאלים לאפיקי השקעה שונים בשוק ההון.

בית השקעות מורכב ממנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות, צוות אנליסטיים ומחר סטטיסטי, אנשי שוק הון ועוד – אשר מטרתם הברורה הינה להביא לתשואה גבוהה ורווח עבור המשקיעים.להרחבה בנושא זה ראו מאמר מהו בית השקעות.

בתמורה לשירותיו של בית השקעות יש לשלם עמלת שירות. גובה העמלה משתנה בין בית השקעות אחד לשני ולכן חשוב לערוך השוואת מחירים לפני שמחליטים באמצעות מי אנו רוצים להשקיע את כספינו.

כיצד לבחור בית השקעות ולאלו נקודות חשוב לשים לב - כאשר אתם ניגשים לבחור בית השקעות כדאי לכם לבחון מספר פרמטרים חשובים, אשר יעזרו לכם להחליט האם בית השקעות מסויים הוא המתאים ביותר עבורכם:

ניסיון ומקצועיות

בדקו כמה שנים פועל אותו בית השקעות ואיזה ניסיון יש לו בתחום. חלק מבתי ההשקעות מתמחים באפיקי השקעה מסויימים ולכן חשוב להתאים בין היכולות של בית ההשקעות לרצון שלכם.

אתם יכולים לבדוק נתונים אלו באמצעות חיפוש מהיר באינטרנט ובפורומים שונים של בתי השקעות. בנוסף, כדאי להתייעץ עם חברים ומשקיעים ותיקים בשוק ההון. מנהל תיק ההשקעות הוא זה שמחליט היכן להשקיע את כספיכם, ולכן חשוב לא להתבייש ולבדוק היטב בידיים של מי אתם מפקידים את חסכונותיכם.

מלאו טופס והשוו הצעות מבתי השקעות מובילים

השקעות

תשואה

בסופו של דבר חשוב שתייה תשואה חיובית, הרי זו הסיבה שאנו משקיעים את כספינו מלכתחילה – בכדי להפיק רווח. גובה התשואה לאורך זמן מלמדת אותנו על יציבות בית ההשקעות והישיגיו של מנהל תיק ההשקעות לאורך השנים. ע"י בדיקת התשואה לאורך תקופה ארוכה אנו יכולים לדעת כי הצלחותיו של בית ההשקעות אינן מקריות, וכי מדובר בחוסן ויציבות כלכלית.

בנוסף, כדאי לבדוק את הישגיו של בית השקעות לאורך תקופת מיתון או משבר כלכלי – זוהי אינדיקציה מצויינת ללמדו על יכולותיו המקצועיות. בשקו מהו המוניטין של בית ההשקעות בכדי לצמצם את מידת סיכון ההשקעה בו. שקיפות – חשוב מאוד שבית השקעות יתנהל מול לקוחותייו בשקיפות מוחלטת: מהי אסטרטגיית בחירת הרכב תיק ההשקעות, מהם הקווים המנחים בזמני משבר, מהי שיטת העבודה של מנהל תיק ההשקעות וכדומה.

כאשר אנו משקיעים סכומי כסף גדולים, חשוב שנדע כיצד מנהלים את כספינו ומהי מידת הסיכון הכרוכה בכל השקעה. בנוסף, רצוי שתיהיה לנו גישה מיידית ועדכנית למתרחש בתיק ההשקעות שלנו. רוב בתי ההשקעות מאפשרים ללקוחותיהם לבדוק את מצב תיק ההשקעות שלהם באמצעות האינטרנט, ומעמידים לרשותם צוות של תמיכה טכנית.

שירות לקוחות

חשוב שיהיה לכם עם מי לדבר במקרה של שאלה או בעיה. שימו לב כיצד מתייחסים אליכם, האם עונים על שאלותיכם באופן מספק, האם נציגי בית ההשקעות זמינים במקרה של בעיה וכו'. בנוזף, בדקו האם מנהל תיקי לקוחות הוא אדם אדיב וקשוב. מנהל מקצועי צריך לייחס חשיבות רבה לקשר עם הלקוחות שלו, וכמו כן, על בית ההשקעות להעמיד בפני הלקוח צוות שירות לקוחות.

דמי ניהול

כידוע, כל בית השקעות גובה עמלה שונה בעבור השירות המקצועי שהוא מעניק לנו. חשוב לערוך השוואה מקיפה בין מספר בתי השקעות ולבדוק מה גובה העמלה שאתם נדרשים לשלם. בדקו את דמי הניהול בתיק ההשקעות שלכן בנוסף לדמי הקניה והמכירה. זכרו כי לעיתים כדאי לשלם מעט יותר בתמורה לצוות מקצועי ומונטין טוב של בית השקעות. אתר פיננסים מאפשר לכם לערוך השוואה מקיפה בין מספר בתי השקעות, בקלות ובמהירות. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס הצעה קצר עבור בית השקעות, ונציגי בתי ההשקעות ייצרו עמכם קשר עוד היום. השירות ניתן בחינם וללא כל התחייבות.

קרן נאמנות כספית מה עושים עם הכסף שלנו בבית ההשקעות?