מסלולי השקעה
מידע למשקיע

עוד דרך להרחיב את אפיקי ההשקעה בשוק ההון, היא לפתוח חשבון השקעות בחו"ל. מה כדאי לדעת טרם כניסתם לתחום, ואילו סכנות עומדות בצידן של השקעות בחו"ל, על כך ועוד במאמר שלפניכם.

השקעות בחו"ל ומסחר במטבע חוץ

מי שמעוניין לסחור במט"ח (מטבע חוץ) יכול לקבל תמורה הולמת ונגישות מלאה באמצעות פתיחה וניהול חשבונות בבנקים זרים. השקעות בחו"ל הן כלי מקובל לשם פיזור רמת הסיכון בתחום ההשקעות הבינלאומי, ואמנם, יש שני צדדים למטבע. מחד, הרחבת ערוצי ההשקעה מבלי להתחייב ולהיות תלוי בערך השקל בישראל הקטנה, מחד גיסא, חוסר שליטה וניהול החשבון ב"שלט רחוק", וחוסר ניסיון וקשיי קליטה בנהלי בנק זר.
כיום ניתן לפתוח חשבון השקעות בחו"ל גם בבנקים המצויים בארץ, המהווים שלוחות של בנקים זרים גדולים ברחבי העולם, כמו בנק הודו, בנק אפריקה, וכיוצא בזה, או לסחור באמצעות הבנקים הגדולים, המחזיקים שלוחות בערים הגדולות מעבר לים.

לבדוק לפני בחירת ערוץ ההשקעה בחו"ל

בכל ערוץ השקעה רצוי לוודא את גובה הסיכון לעומת אחוזי התשואה של ההשקעה האפשרית, אדרבה ואדרבה בכל הנוגע להשקעות בחו"ל. פתיחת תיק השקעות בחוץ לארץ מחייבת בטחון שאיש קשר או נציג מעבר לים יעמוד לרשותכם בכל עת, אם בדוא"ל, טלפונית, או באמצעות דרך אחרת שיעמידו לרשותכם. אם ניתן להיעזר ביועץ השקעות דובר עברית, הרי שזה יהיה פתרון נוח ביותר לשני הצדדים. דבר נוסף שיש לוודא הוא גובה העמלות שגובים הבנקים בחו"ל על כל פעולה, משום שהן נחשבות ליקרות אף יותר מעמלות הבנקים הנגבות בישראל.
אפיקי ההשקעות העומדים בפני המשקיע מארץ זרה מגוונים מאוד, החל מקרנות נאמנות וכלה בניהול חשבון עובר ושב, תוך שמירה על דיסקרטיות מרבית. זאת ועוד, תוכלו לבחור בסוגי השקעה נוספים, כגון השקעות בנדל"ן בחו"ל ותיקי השקעות זרים.
השקעות בחו"ל מתאימות בעיקר למי שחפץ בהרכבת נכסיו והפחתת הסיכונים הכרוכים בשוק המצומצם של מדינתנו. כך תוכלו לסחור איורו, ליש"ט, ובכל מטבע הנסחר בעולם, מבלי להיות מושפעים ממשבר כלכלי מדיני מקומי, ולפנות לכל כיוון שיניב תשואה עבורכם.

מלאו טופס והשוו הצעות מבתי השקעות מובילים

השקעות
השקעות - מילון מונחים חוק המזון לא עושה תאבון מהי קרן נאמנות כספית