מסלולי השקעה
מידע למשקיע

קרן נאמנות כספית, יש המכנים אותה קרן נאמנות שקלית, הינה הלהיט התורן בשוק ההשקעות בתחילת שנת 2008. קרן נאמנות כספית משווקת היום בכל אמצעי התקשות כתחליף טוב יותר לפק"מ בבנק, הקרן מיועדת למשקיעים הסולידיים שאינם מעוניינים לסכן את כספם. יחד עם זאת לקבל תשואה טובה יותר עבור הכסף. נשמע נהדר, נכון? בוא ננסה להבין מהו המוצר.

נתחיל בכך, קרן נאמנות כספית הינה קרן נאמנות (קרנות נאמנות) לכל דבר וככזאת אינה מבטיחה תשואה קבוע מראש, לכן קחו את כל הפרסומות שלכאורה מבטיחות תשואה קבועה בעירבון מוגבל. אם תקראו טוב תגלו כי התשואה המוצגת הינה תשואה עבור חודשים שעברו. אז בכל זאת מהם היתרונות? קרן נאמנות כספית פועל בתחום של סיכון נמוך מאוד ומשקיעה את הכספים באפיקים סולידיים ולא במניות בורסאיות.

הקרן מספקת תשואה מעט גבוהה יותר מהפק"מ בבנק. לקוחות הקרן הכספית נהנים מדמי ניהול נמוכים מאוד ואין עמלת קניה ומכירה, שער הקניה שווה לשער המכירה. קרן כספית הינה נזילה יותר מהפק"מ וניתן לפדות אותה בכל יום בו נתקיים מסחר.גובה סכום ההשקעה אינו משפיע על גובה הריבית, בפק"מ בנקאי גובה הריבית עולה ביחד עם הסכום המופקד. בקרן נאמנות ניתן להפקיד סכומים נמוכים וגובה הסכום אינו משפיע על הריבית כמובן.

היכן הקרן משקיעה?

עיקר ההשקעה הינו במק"מים עם טווח לפדיון של כ-3 חודשים, בגילונים (באג"ח מדינה לא צמוד) ובפיקדונות בנקאיים.

קרנות כספיות בולטות:

- פסגות כספית שקלית
- כלל פק"מ פלטינום
- אי.בי.אי מק"מ
- אלטשולר שחם כספים
- אי.בי.אי ג`מבו כספית

מלאו טופס והשוו הצעות מבתי השקעות מובילים

השקעות
מהי תעודת סל? מהי קרן נאמנות כספית מהו מדד השקעות צמודות מדד