כלי משכנתא
כלים נוספים

אם כבר לקחת משכנתא לפני מספר שנים, ומסיבה כלשהי אתה יכול לשנות את תנאי החזר המשכנתא שלך, כדאי להשתמש במחשבון מחזור משכנתא ולבחון אפשרויות שיקלו עליך את התשלומים בעתיד הלא רחוק. במאמר שלפניכם נדון ביתרונות, לצד החסרונות של מיחזור משכנתא, במטרה לסייע לכם לעשות את הצעד הנכון, במינימום זמן והוצאות.

כיצד עורכים חישוב החזר משכנתא

מרבית המשכנתאות כרוכות בתשלום עמלה עבור פירעון מוקדם של תשלומי המשכנתא. תשלום זה מורכב מגובה הריביות והמדד, דמי תפעול קבועים מראש (בסך 60 ש"ח ובפיקוח בנק ישראל) וכן, חיוב בגובה 0.1 אחוז במקרה של התראה קצרת מועד, או אי התראה בכלל. זאת ועוד, מחזור משכנתא כרוך בהוצאה מחודשת של הטאבו המקורי, הערכת נכס מחדש מול שמאי,ביטול עמלות קודמות, חיוב על פתיחת תיק וסגירתו, או פתיחה מחודשת, או במילים פשוטות- בלגן גדול מאוד. משום כך חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים, והאם אכן משתלם לערוך מיחזור משכנתא, ולא להשאיר את המצב הקיים. מאידך, בבדיקה של עמלות ועריכת השוואת מחירי מחזור משכנתא, תוכלו לגלות כי יש מקום לביטול חלק מהעמלות, או לכל הפחות, השגת הנחות והקלות מבנקים, כמו גם מגופים פיננסיים שונים.

מהו מחשבון מחזור משכנתא

כידוע, קיימים מגוון סימולטורים ומחשבונים, המיועדים לשם חישוב החזר משכנתאות, והשימוש בהם אינו כרוך בעלויות. מחשבון מחזור משכנתא מתשאל את הלווה מספר שאלות מנחות, כגון: מספר התשלומים שנותרו לסיום ההלוואה, יתרת תשלום המשכנתא, גובה הריבית ההתחלתית ועוד. לאחר מילוי נתונים אלו ניתן לחשב את עמלות הפירעון, על מנת לקבל תמונה בהירה יותר אודות הליך מחזור המשכנתא, כדאיות ההליך כנגד סף הסיכון שיוכל הלווה לשאת בו.

מתי כדאי למחזר משכנתא קיימת

אם הגדלתם את מקור ההכנסה שלכם, הגעתם לשלב יציב ומבוסס כלכלית בחייכם, המדד ירד וכן ריבית המשכנתאות במשק, אתם מעוניינים לשנות את מסלולי המשכנתא, ורק לאחר שביררתם את גובה הקנסות והעמלות שאתם עשויים לשלם עבור פרעון מוקדם של תשלומי המשכנתא, ווידאתם כי ההליך משתלם, והשתמשתם במחשבון מחזור משכנתא מהימן, אזי שכדאי למחזר משכנתא קיימת על פי ובהתאמם לתנאים החדשים.

מהו מחזור משכנתא האם למחזר את המשכנתא שלי משכנתא לזוגות צעירים

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא