כלי משכנתא
כלים נוספים

מחזור משכנתא הינו תהליך פיננסי אשר במהלכו מחליפים את המשכנתא הישנה בחדשה במטרה להקטין את העלות הכוללת וזאת באמצעות נטילת משכנתא חדשה בריבית נמוכה יותר מהריבית הנהוגה במשכנתא הישנה וכך התאמתה למצב בשוק . על מנת להבין בפשטות את התהליך נתרחק לרגע מהעולם הפיננסי המורכב.

נניח כי קנית רכב חדש לפני שנתיים וערכו היום 100 אלף ש"ח. נניח כי אתה יכול לקנות רכב זהה חדש מהיבואן ב - 90 אלף שקל. מה תעשה אז, הרי ברור שתמכור את הרכב אשר ברשותך עבור 100 אלף ש"ח ותקנה רכב זהה וחדש ב - 90 אלף ש"ח ותישאר עם עודף של 10 ש"ח.

כמובן שמצב זה הינו תיאורטי בלבד, אך בעולם הפיננסי מצב זה אפשרי, ראשית כסף אינו "מתיישן" כמו מוצרי צריכה ועלות כסף שהיא למעשה הריבית שאנו משלמים לבנק למשכנתאות נתונה לשינויים כתוצאה מתהליכים כלכליים גלובליים כמו שווי המטבע הישראלי בשווקים בעולם הריביות הנהוגות בעולם והשקעות זרות כל אלו משפיעים על הריבית שקובע בנק ישראל ומכאן על הריבית שבנק המשכנתאות גובה עבור משכנתא.

כיצד מבצעים מיחזור משכנתא

עכשיו כאשר הבנו את הסיבה למחזור יש להבין כיצד מבצעים זאת. ראשית יש לבדוק את התנאים של המשכנתא הנוכחית. לאסוף את את הניירת או לגשת לבנק עבור מי שפחות מסודר ולהבין מהי הריבית שאנו משלמים היום ובנוסף מהו הקנס עבור פירעון מוקדם, אם קיים. בד"כ בנק גובה קנס עבור פירעון מוקדם של המשכנתא.

בעת מחזור משכנתא למעשה אנו פורעים, מחזירים משכנתא אחת ולוקחים אחת אחרת. השלב השני הוא בירור תנאי המשכנתא החדשה ועריכת משא ומתן על התנאים. כאן אתר פיננסים בא לשירותך, באמצעות האתר ניתן למלא טופס מיחזור משכנתא פשוט וקצר, פרטי הטופס ישלחו לבנקים למשכנתאות ואלו יחזרו אליך עם הצעה מתאימה למחזור משכנתא. השירות אינו בחינם וללא כל התחייבות.

חישוב החזר משכנתא משכנתא לזוגות צעירים

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא