סוגי ביטוח
מידע נוסף

למה חובה לרכוש ביטוח משכנתא? שאל אותי אחד מחברי, הם חושבים שאני מומחה לביטוח בגלל שבעברי עבדתי כפקיד בחברת ביטוח גדולה. לא הבנתי את השאלה עניתי. למה חובה לרכוש ביטוח משכנתאא? הרי המשכנתא אינה שלי היא של הבנק, אני לא המוטב של המשכנתא אז למה אני צריך לשלם עבורה? למה בנק אינו משלם עבור המשכנתא?

הבנק נותן לך הלוואה לרכישת דירה כערובה אתה משעבד את הדירה לבנק עד להחזר ההלוואה. בדירה אינה של הבנק אלה רק בטוחה או בלשון העם משכנתא. במידה והיה נזק לדירה כתוצאה משריפה או רעידת אדמה ערך הדירה יעלם או ירד ואז הבנק ידרוש ממך לתת ערובה אחרת במידה ואין אז אתה בבעיה, ביטוח משכנתא מסיע לך כאן. באמצעות תשלומי הביטוח הדירה תשופץ למצבה הקודם או יינתן פיצוי כספי.

מקרה נוסף המכונה גם ביטוח חיים הינו למקרה בו אחד מהלווים נפטר, הבנק עדיין ידרוש את החזר ההלוואה במלואה ואם לא הוא רשאי לקחת את הבית. ביטוח משכנתא ישלם בשם הלווה שנפטר את סכום המשכנתא הנותר לבנק.

לסיכום ביטוח משכנתא מגן עליך ולא על בנק כנגד שני מקרים הראשון נזק לדירה שלך והשני מקרה בו הלווה נפטר. אין מקום לזלזל בצורך הביטוחי במקרה כזה ויש לוודא כי הביטוח בתוקף בכל עת וסכומי הביטוח מתאימים לגובה ההלוואה. סכומי ביטוח נמוכים ידרשו השלמה במידת הצורך.

האם חייבים לרכוש ביטוח משכנתא בבנק בו לוקחים משכנתא איך לבחור ביטוח משכנתא ומה זה מכסה לנו? ביטוח משכנתאות לבעלי נכות

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא