סוגי ביטוח
מידע נוסף

אתם לא חייבים להסכים לרכוש ביטוח משכנתא מהבנק שנתן לכם את ההלוואה. כדאי שתכירו את סעיפי החוק, את נוסח הפוליסה התקנית ואת מאפייני הביטוח כדי לחסוך בהוצאות מיותרות. בנוסף, בדקו כל הזמן מה הביטוח מכסה והאם הוא מתאים להחזר שנותר בהלוואה

ביטוח משכנתא נותן מענה על שתי מטרות. ראשית, הוא משרת את הבנק שנתן לכם הלוואה לרכישת הדירה ומבטיח שתוכלו לעמוד בהחזרים. שנית, הוא מיועד להגן עליכם כדי שחברת הביטוח תעמיד לרשותכם סיוע במקרה של קשיים כלכליים. כתוצאה מכך, כדאי להשקיע בתהליך הבחירה של הביטוח ולא לשכוח להשוות בין ההצעות של החברות השונות.

פוליסת ביטוח דירה צריכה להיות תקנית על פי הנחיות משרד האוצר וגורמי האכיפה. התנאים הבסיסיים של כל פוליסת דירה זהים, אך כל חברה רשאית להוסיף לתנאים הקיימים סעיפים משלה. בנוסף, תצטרכו לעבור תהליך חיתום שלפיו ייקבע המחיר המדויק של הביטוח. חשוב לענות בכנות על שאלות חברת הביטוח כדי לא להגיע למצב של אובדן זכויות במקרה של הגשת תביעה או הפעלת הפוליסה.

השוואה בין חברות ביטוח ושימוש בנתוני משרד האוצר

בשלב הראשון תוכלו להשוות בין ההצעה של סוכנות הביטוח שמשתפת פעולה עם הבנק שלכם, לבין הצעה של חברות ביטוח אחרות. לאחר מכן בדקו האם הבנק מאפשר רכישת הרחבות לפוליסה התקנית. זכרו להשוות בין אותם סוגים של ביטוחים ולהתמקד בהבדלים בין ביטוח מבנה בלבד, ביטוח תכולה או חבילה משולבת של ביטוח מבנה ותכולה יחד.

מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר יכול לסייע לכם לקבל נתונים אובייקטיביים על האטרקציות של הצעות ביטוח מסוימות. בדקו בעזרת המחשבון מה גובה ההשתתפות העצמית שתצטרכו לשלם, נסו לקבל פרטים על איכות השירות של חברת הביטוח והיעזרו במדד השירות שמפורסם גם כן על ידי משרד האוצר כשירות לציבור.

מה הקשר בין סכום הביטוח לאורך חיי המשכנתא?

ברמה הפרקטית, הביטוח מגן על הבנק למשכנתאות מפני הפסד מוחלט של הנכס המשועבד אם ייגרם לו נזק משמעותי. הוא גם מבטיח את תשלום ההלוואה במקרה שבו אחד הלווים חלילה ימות. מטרת הביטוח היא כאמור להגן על הלווים, כך שאם אחד המפרנסים יחלוף מן העולם תוחזר המשכנתא על ידי חברת הבטיחות ולא על ידי בני המשפחה.


בכל מסלול להלוואת משכנתא אתם צפויים להחזיר חלק מהסכום לאורך השנים ולהקטין את הקרן. כתוצאה מכך, עליכם לוודא כבר בשלב של רכישת ביטוח משכנתא שסכום הביטוח תואם את הסכום שנותר לאורך חיי המשכנתא. אם תישארו עם האצבע על הדופק תוכלו לחסוך מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה. במקביל, יתאפשר לכם להוזיל את דמי הביטוח עבור ביטוח החיים שאותו הבנק חייב אתכם לרכוש כדי לקבל את המשכנתא.

האם חייבים לרכוש ביטוח משכנתא בבנק בו לוקחים משכנתא מהו ביטוח משכנתא ביטוח משכנתאות לבעלי נכות

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא