כלי משכנתא
כלים נוספים

לקיחת משכנתא

רוב האנשים מזיעים רק למשמע המילה "משכנתא", וחוששים מהתמודדות מול תאגידים ובנקים בנושא. כל כך הרבה שאלות ואי וודאות מרחפת סביב רכישת הנכס ומשכונו, עד כי נדמה שאף אחד לא יודע על מה הוא עתיד לחתום בסופו של דבר.

כל זוג בתחילת דרכו מכיר את הרגע הזה: יושבים מול יועץ ההשקעות של הבנק, ערמות של ניירת, מספרים, משוואות ואחוזים, שנשמעים כמו סינית, וזה מבטיח שהוא עושה מעל ומעבר רק כדי שתצאו מרוצים. אבל איך תצאו מרוצים כשהבנק רואה רק את טובתו שלו, על חשבונכם?

בדיוק לשם כך הוקמו חברות ייעוץ משכנתאות בלתי תלויות, שכל יעודן הוא להתאים בין הלקוח המבולבל, לבין תמהיל המשכנתא הנכון עבורו.

למה שתשלמו לחברת יעוץ חיצונית? הנה מספר סיבות:

ראשית, אותן חברות מתפרנסות באמצעות תשלום בגין השירות ללקוח, ולא מעמלות הבנקים, כך שאין להן אינטרס להמליץ על בנק כזה או אחר. מחירי השירות אינם תלויים בגובה המשכנתא או משך התהליך, ונעים בסביבות 5000 ש"ח, כולל פגישה ראשונית בלתי מחייבת וללא עלות בדרך כלל. ההוצאה עבור ליווי פרטי משתלמת לאור הוזלת הפרומיל לאורך זמן.

כמו כן, אחד היתרונות הבולטים בייעוץ חיצוני הוא העובדה כי חברות הייעוץ מעסיקות אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שיודעים כיצד להתנהל מול הבנקים על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר, לקצר הליכים בירוקרטים, ולהשיג תוצאות במינימום מאמץ מצד הלקוח, ומוכיחות חיסכון משמעותי בגובה ההחזר החודשי במבחן התוצאה.

החישוב נעשה בהתבסס על נתוני יכולת ההשתכרות של הלקוח, תוך הדמיה של משתנים עתידיים, כגון גובה הריבית, כדאיות מיחזור משכנתא בעת הצורך, ועוד.

לסיכום - לפני שאתם חותמים על משכנתה בבנק, בחנו מה יש לחברות הייעוץ להציע. על ידי מילוי פרטיכם באתר תקבלו הצעות מארבע גופים שונים. חשוב לבחון כל הצעה ולהשוות את גובה העמלה, הניסיון והשירות כדי להבטיח את עתידכם הפיננסי.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא
 
משימות לפני נטילת הלוואת משכנתא האם כדאי לקנות דירה ומה גובה המשכנתא - חלק א רכישת דירה באמצעות עורך דין איך להיערך כלכלית לחופש הגדול?