כלי משכנתא
כלים נוספים

החופש הגדול כבר מעבר לפינה ויחד איתו המון הוצאות שעלולות להפר את האיזון העדין של משק הבית. אז למה כדאי להתחיל להיערך מעכשיו, איך עושים את זה בצורה נכונה ומה הקשר למשכנתא? הנה כל התשובות

יש גיל שבו החופש הגדול מפסיק להיות פנטזיה נחשקת והופך לחלום בלהות. זה קורה כאשר עוזבים את בית הספר ומביאים ילדים לעולם, כי אז גם מגלים שמדובר בתקופה הכי יקרה בשנה. החופש הגדול מביא איתו שורה ארוכה של הוצאות והוא מפר את האיזון העדין של משק הבית. מצד שני, מי שנערך אליו מוקדם ובצורה נכונה יכול לשרוד אותו בשלום.

חשוב להתחיל להיערך מעכשיו לחופש הגדול כי הוא כבר נמצא מעבר לפינה. בנוסף, לוקח זמן עד שהתאמות כלכליות מקבלות ביטוי בחשבון הבנק ולא צריך לחכות בשביל זה לרגע האחרון. מומלץ להיעזר בניסיון העבר כדי לערוך רשימת הוצאות מסודרות, להתכונן מבחינת חוגים וקייטנות ולעדכן את הסבא והסבתא או כל מי שמוכן לעזור בשמירה על הילדים.

טיפים לצמצום בהוצאות

העיקרון המנחה של התנהלות כלכלית נכונה במשק הבית היא לצמצם כמה שאפשר את ההוצאות ובמקביל לדאוג לעלייה בהכנסות. זה כמובן משהו שקל להגיד וקשה לעשות, אלא אם נשקיע בו את מלוא מרצנו. כמו כן, החופש הגדול הוא בדיוק התירוץ שמשק הבית צריך בשביל לעבור ריענון וארגון מחדש.

קל יותר לצמצם הוצאות מאשר לעלות הכנסות ולכן כדאי להתחיל עם זה. רצוי לערוך רשימה מסודרת של ההוצאות הקיימות, לצרף סעיף של הוצאות חדשות שרלוונטיות לחופש הגדול בלבד ולבדוק מה השורה התחתונה. הוצאות גדולות במיוחד ניתן לפרוס מחדש ותמיד אפשר להיעזר בנתונים של מחשבון משכנתא למשל כדי לבדוק האם הגיע הזמן למחזר את ההלוואה.

כך מעלים הכנסות

במקביל, כדאי שנשאל את עצמנו מה אפשר לעשות כדי להגדיל את ההכנסות. דרך אחת היא להיכנס למנהל, לדרוש עלייה בשכר ולממש את כל האשראי שצברנו כאשר הגענו מוקדם בבוקר ויצאנו אחרונים מהמשרד. דרך אחרת היא אולי להחליף עבודה לקראת החופש הגדול ולדאוג שהיא תהיה בחצי משרה כדי שנחסוך לפחות חלק מעלות הקייטנות. במידה ואין ברירה, ייתכן שרצוי להתאמץ קצת ולקחת עוד עבודה כדי להגדיל באופן מיידי את ההכנסות ולייצר סוג של ביטחון כלכלי לקראת יולי ואוגוסט.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הוצאות של אלפי שקלים הן לא גזירה משמיים בחופש הגדול. הורים אחראיים יציבו גבולות לילדים, יבנו יחד איתם תכנית פעילויות משתלמת ואטרקטיבית ויישארו עם אצבע על הדופק בכל הנוגע לתקציב. זו הדרך הנכונה לעבור את החופש הגדול וגם מסר חינוכי חיובי שימשיך עם הילדים בעתיד. בסופו של דבר, הכל תלוי רק בנו והחופש הגדול הוא אתגר אחד מני רבים אחרים.

משכנתא לזוגות צעירים משכנתא מכספי מדינה מחשבון משכנתא