כלי משכנתא
כלים נוספים
רא

לשם רכישת דירה וקבלת משכנתא יש לקיים מספר צעדים משפטיים רבי משקל, בלעדיהם לא ניתן לבצע עסקה, כך למשל, על פי חוק המקרקעין לשנת 1969, חלה חובת רישום מקרקעין על כל רכישת דירה או נכס. במאמר הבא נסביר מתי ומדוע יש צורך ברישום משכנתא באמצעות עורך דין מקרקעין.

1. רישום משכנתא על ידי עו"ד לצורכי רישום בטאבו

רישום משכנתא על ידי עורך דין מוסמך הכרחית בהעדר רישום מוסדר בטאבו של הנכס ולצורך העברת הזכויות של המוכר לקונה, לפיכך לרישום כזה יש הגבלה בזמן. הרישום מהווה למעשה מעין התחייבות או אסמכתא עבור הבנק, והכרחית לשם קבלת משכנתא.

2. שינוי רישומי משכנתא קיימת באמצעות עורך דין מוסמך

במקרה של ביטול, שינוי בגורם הממשכן, שינויים הנגרמים כתוצאה מגירושין בין בני זוג, יש צורך בייצוג משפטי מול הגורם הרלוונטי (מנהל מקרקעי ישראל, בנקים וכדומה).

3. ייפוי כוח מטעם נוטריון

הבנקים למשכנתאות דורשים החתמה על ייפוי כוח מטעם נוטריון על מנת לקבל את המשכנתא

4. הוצאת הצהרה על אודות כשירות הדירה לרכישה

עורך הדין יקבל הצהרה ממוכר הנכס, לפיה, אין עוררין כי עסקת הרכישה כשרה, וכי הדירה שייכת לו, בהצגת שטר הרכישה של הבית, מפרט הנכס והרכישה.

5. רישום הערת אזהרה בחוזה

בסמוך לחימת החוזה בין בעל הנכס לקונה, על עורך הדין להוסיף הערת אזהרה, להרתעת ומניעת עסקת מכירה כפולה. הערה זו מעוגנת בחוק ולא ניתנת להפרה, אלא בהצגת בצו בית משפט, או אישור הרוכש.

6. עורך דין לליווי עסקת רכישת נכס

עורכי דין המתמחים בעסקאות נדל"ן ומקרקעין מציעים את שירותיהם, לרבות ייעוץ, בדיקת נוסח הטאבו על דקויותיו, מכירה ורכישת דירה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ייעוץ משפטי אינו אמור להוות תחליף ליועץ משכנתאות מקצועי, או שמאי מקרקעין.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא
משכנתא מכספי מדינה מחשבון משכנתא משכנתא לזוגות צעירים