כלי משכנתא
כלים נוספים

זוגות צעירים רבים מתקשים לרכוש דירה לאחר החתונה ונאלצים לקחת משכנתא באחוז מימון גבוה. יחד עם זאת, קיימות משכנתאות המותאמות במיוחד לחסרי אמצעים, וכן, לזוגות צעירים בפרט, המאפשרות מתן הטבות והקלות ועל כך במאמרנו זה.

מהי משכנתא לזוגות צעירים

מדינת ישראל מעניקה הטבות והקלות למגוון מגזרים באוכלוסיה, לרבות מחוסרי דיור, עולים חדשים, אמהות חד הוריות וכיוצא בזה. משכנתא לזוגות צעירים מסופקת באמצעות משרד השיכון והבינוי על פי מספר קריטריונים, כדוגמת כמות וגודל המשפחה המתגוררים בבית, ותק שנות הנישואין וגיל הלווה. הזכאות מתורגמת לנקודות, כך שככל שנצברו לזכות המבקשים יותר נקודות, כך גדלים סיכוייהם לקבל משכנתא בתנאים מטיבים, אף על פי כן, לא תמיד תכסה ההלוואה את עלות הבית או הנכס הנרכש, ולפיכך שיש לשקול נטילת משכנתא נוספת למימון מלא.

אפשרויות נוספות למשכנתאות לזוגות צעירים

הבנקים מאפשרים נטילת משכנתאות לבעלי הון עצמי, או לבעלי הכנסה קבועה, אם כי לא מציעים מסלול מיוחד למשכנתא לזוגות צעירים. למי שיתקשה לעמוד בתנאים לקבלת משכנתא על ידי בנקים למשכנתאות, כדאי לבחון אפשרות לקבלת הלוואה חוץ בנקאית , משכנתא אופטימלית שתתאים לאורח חייהם של בני הזוג, מבלי לדחוק בהם לעמוד בתשלומים העולים על גובה השכר החודשי.

לסיכום, אם החלטתם לעשות את הצעד המשמעותי בחייכם, ולרכוש דירה, בדקו אם הנכם עונים על ההגדרה "זכאות למשכנתא" על ידי משרד השיכון, אם לא, לימדו מהי משכנתא, ערכו השוואת משכנתאות ובחרו את התנאים המתאימים לכיסכם, כך שתעמדו בהחזר החודשי ותוכלו להתחיל את חייכם ברגל ימין.

לפניכם טופס לקבלת הצעות למשכנתאות. מלאו את פרטיכם ונציגי 4 בנקים ו/או חברות ייעוץ משכנתאות ייצרו אתכם קשר בתוך זמן קצר. כך תוכלו להבטיח בחירת משכנתא לזוגות צעירים בתנאים המשתלמים לכם.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא
משכנתא - מילון מונחים פורומים ובלוגים למשכנתא