כלי משכנתא
כלים נוספים

בפברואר אשתקד, קצת אחרי שמלאו לי 31, החלטתי שזה זמן טוב לרכוש לעצמי דירה. מכוון ששכרתי דירות בתל אביב מזה 7 שנים, והשתכרתי בעבודות מזדמנות בלבד, ידעתי שלא יהיה קל לעשות את הצעד הגדול לקראת חיי הבוגרים, אבל עם קצת עזרה מההורים, החסכונות של בת המצווה והירושה של סבתי, בטוח שיהיה בסדר.

מאיפה מתחילים?

לפני שהתחלתי לחפש את דירת החלומות שלי, ידעתי שעליי לברר מה התקציב שלי. תמימה אך נחושה הגעתי לבנק שמטפל בי מאז פתיחת החשבון הראשון. הפקידות מחייכות אליי והכל מכירים אותי, ברור שיתנו לי משכנתא במסלול הכי משתלם שיש...

יועץ ההשקעות מטעם הסניף הסביר לי שזו ההצעה הטובה ביותר שאפשר לקבל, בהתחשב בהכנסות וההון ההתחלתי (שאין לי).

 

לא לאבד עשתונות

חשבתי שזו הזדמנות טובה לבדוק מה אומר הבנק המתחרה, שלמרות שאני לא לקוחה שלו, מבטיח בפרסומות שריבית המשכנתאות שלו נמוכה מכולן. הנציגה של המתחרים הביאה אותי לכדי דמעות, שמעתי כל כך הרבה "לא" ו"אי אפשר" שם, עד שלרגע שכחתי שאני הלקוחה ויש עוד הרבה בנקים למשכנתאות בים, שישמחו לקבל אותי.

הנתונים ועומס המידע שהרעיפו עליי גרמו לי להבין שאני לא יכולה לעשות הכל לבד. נכון שאת המשכנתא אאלץ להחזיר בכוחות עצמי, אבל לפחות שיהיה מי שיגיד לי שאני עושה את הדבר הנכון, וילווה אותי.

חיפשתי חברת ייעוץ למשכנתאות, כזו שתהיה מנוסה דיה, מקצועית ואמינה, אך לא תגבה ממני מחיר אסטרונומי. כשאני חושבת על זה, הפניה אל הייעוץ היה הדבר הכי נבון שעשיתי באותו שלב.

יועץ המשכנתא שהציל אותי

תומר היה ענייני ומסודר. הוא שאל כמה שאלות כדי לאמוד את יכולת ההשתכרות שלי ואח"כ הסביר שנעשה תיאום ציפיות. הוא היה הראשון לציין שאני לא חייבת לבחור בריבית צמודה למדד, כפי שבבנקים ניסו לשכנע אותי, ובכלל זה, שיכולת הבחירה והשינוי, נתונה לבחירתי.

עד מהרה הבנתי שאני בידיים טובות. יחד התאמנו את מסלול החזר המשכנתא, ובחרנו את ההצעה האטרקטיבית מתוך שלל ההצעות של הבנקים למשכנתאות.

קיצור ההליכים ופעולות הניירת היו שווים כל שקל ששילמתי לחברת הייעוץ, ותומר הבטיח כי במידה וארצה לשקול מחזור משכנתא בעתיד, אוכל לעשות זאת מולם ללא תוספת תשלום.

עכשיו אני אורזת. מתרגשת מהידיעה שאוכל לישון בבית שהוא שלי, ולישון כשורה, היות ולקחתי את המשכנתא הנוחה והבטוחה ביותר עבורי.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא
מהי משכנתא משכנתא - מילון מונחים משכנתא לזוגות צעירים