מידע נוסף
כלים נוספים

קרן פנסיה

אם אני אשאל אתכם: מה אתם יודעם על קרן פנסיה שיש לכם? תאמרו לי כי אתם יודעים שיש להם, רואים את ההפרשות בתלוש השכר החודשי אבל מעדיפים לא לדעת יותר מדיי. אתם יודעים שכל חודש עד גיל 65 אתם מפרישים אחוז מהשכר על מנת לכשתגיעו לגיל פנסיה תהנו משכר חודשי.

ראשית העובד זכאי לבחור באיזה קרן פנסיה לחסוך לתקופת הפנסיה. המעסיק סוכן הביטוח או ועד העובדים כל אלו אינם יכולים להחליט עבור העובד. בנוסף החלטה זו אינה סופית כבעבר, היום בעקבות השינויים בענף הפנסיה שנכנסו לתוקף בתחילת 2004 לאחר ועדת בכר ניתן לנייד את כספי קרן הפנסיה מגוף מנהל אחד לאחר. העברת קרן פנסיה הינה תהליך פשוט שאינו פוגע בזכויות העמית.

למה לבצע העברת קרן פנסיה?

אם בעבר לא ידעתם מיהו הגוף המנהל, מה שם קרן הפנסיה ובאיזה מסלול אתם נמצאים זה הזמן להתחיל לבדוק. לרוב קרנות הפנסיה הינן בבעלות חברות ביטוח אשר גובות דמי ניהול ופועלות להשגת תשואה טובה לכספי העמיתים בקרן תוך שמירה על יציבות ואיזון אקטוארי.

תשואות

אם בחנת לעומק ולטווח ארוך כי התשואות שקרן הפנסיה שלכם מניבה נמוכות מהמקובל בשוק מומלץ לבחון העברת קרן פנסיה לגוף מנהל אחר

דמי ניהול

אם מנהל הקרן העלה את דמי הניהול באופן כזה שחורג מהמקובל בשוק וזאת כל עוד אינו מציג תשואות גבוהות לאורך זמן, מומלץ לבחון אפשרות של העברת קרן פנסיה.

יציבות

אם יש חשש ליציבות קרן הפנסיה או להעדר איזון אקטוארי יש לבחון באמצעות בעל מקצוע את ההשלכות. לרוב המדינה באמצעות משרד האוצר בוחנים זאת באמצעות בחינם אופי ההשקעות של הקרן.

טופס הצעה עבור קרן פנסיה

קרן פנסיה

פרק הזמן לביצוע העברת קרן פנסיה

מרגע שהועברה בקשה להעברת קרן הפנסיה אל מנהל קרן הפנסיה פרק הזמן המקסימלי המוגדר בחוק לביצוע ההעברה הוא 7 ימי עסקים.

מהי קרן פנסיה רשימת קרנות פנסיה ביטוח מנהלים או קרן פנסיה קרן פנסיה מידע לעמית