מסלולי חיסכון
כלים לחוסך

האזרח הממוצע רוצה לחסוך כסף עבור משפחתו ויקיריו, או אפילו עבור עצמו, מבלי ליטול סיכונים מיותרים. במאמר זה נציג את האפשרות לפתיחת חסכון משתלם, ויחד עם זאת, סולידי.

למה כדאי לבחור בתכנית חיסכון סולידית

בראש ובראשונה, היתרון המרכזי והבולט של פתיחת תוכנית חיסכון הנו צמצום אלמנט הסיכון. לעומת השקעה בבורסה למשל, מדובר בהשקעה בטוחה, היות וכל אחד בוחר להפקיד סכום כסף מסוים מתוך ידיעה מראש על אודות שיעור הריבית שיתקבל וסכום החיסכון הסופי בתום תקופת החיסכון.

מצד אחד, אין פה ערובה לרווח בסכום משמעותי, אך מאידך, גם אין שום סיכון להפסד כספי. כמו כן, ניתן לשנות ולבחור את אופן ההפקדה, אם חודשי, אם רבעוני, או חד פעמי, להגדיל את הסכום, או להקטין במידת הצורך, ובהתאם ליכולתכם הכלכליות. כך שבמקום לשמור את הכסף מתחת הכרית, מבלי לחשוש, תוכלו לקבל את הסכום ההתחלתי שהפקדתם, בצירוף ריבית.

כיצד לבחור את תוכנית החיסכון

תוכנית חיסכון מנוהלת לרוב באמצעות בנקים, כאשר כל בנק מציע מגוון תוכניות חיסכון. ההבדלים שיש לבחון בבחירת חיסכון הם:

1. אופן חישוב הריבית: שקל, דולר או מדד - ריבית קבועה או משתנה
2. אופן ההפקדה: חד פעמי או על בסיס חודשי
3. תקופת חיסכון
4. הגדרת תחנות יציאה

כאשר ניגשים לבחור תוכנית חיסכון בנקאית חשוב להתאים בין תנאי המסלול לצרכים האישיים שלכם. ודאו מראש שתוכלו להסתדר במשך תקופת החיסכון ללא גישה לכסף וקחו בחשבון שתוכניות ארוכות טווח נהנות מריבית גבוהה יותר.

ניתן לקיים תוכנית חיסכון גם בבנקים שאינכם נמנים על לקוחותיהם, אך מומלץ לבחור בתוכנית חיסכון אשר מנוהלת בבנק שלכם מטעמי נוחות. לקוחות בנקים ותיקים יכולים להנות מריבית גבוהה יותר והטבות אחרות. בנוסף, במידה של חריגה באשראי, הבנק יכול להציע הקלות כאשר מדובר בלקוח קבוע עם תוכנית חיסכון.

אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל הצעות עבור תוכנית חיסכון בבנק, בחינם וללא התחייבות. מלאו את הטופס המצורף ונציגי הבנקים המובילים ייצרו עמכם קשר עוד היום למתן הצעה לפתיחת תכנית חיסכון משתלמת במיוחד.

טופס הצעה עבור תוכנית חיסכון

תוכנית חיסכון
תוכנית חיסכון שקלית חיסכון לילדים פיקדון פומלית