סוגי הלוואות
כלים נוספים

במאמר זה נסביר מהן הלוואות לסטודנטים, במה הן שונות מהלוואות רגילות ואלו הטבות ניתן לקבל עבורן בבנקים השונים. הלוואות לסטודנטים מתחלקות לשני סוגים – הלוואות למימון שכר לימוד והלוואות למימון מחייה, מגורים והוצאות נלוואות כגון נסיעות, ספרי לימוד וכדומה.

שכר הלימוד הגבוה והקושי להחזיק עבודה במשרה מלאה בזמן הלימודים, אלו הן רק חלק מהסיבות שסטודנטים נאלצים לפנות לבנק בחיפוש אחר הלוואות סטודנטים. ההבדל העיקרי בין הלוואות סטודנטים להלוואות רגילות הוא בתקופת הגרייס הארוכה.

תקופת גרייס מאפשרת דחייה בהחזרי ההלוואה למשך תקופה מסויימת – ובמקרה של סטודנטים מדובר בתקופה ארוכה במיוחד, של שלוש או ארבע שנים. למעשה, תקופת הגרייס הזו מאפשרת לסטודנט לקחת הלוואה עכשיו ולהחזיר אותה רק בסוף לימודיו. בנוסף, חלק מהבנקים מאפשרים לסטודנט לשלם במהלך לימודיו רק את הריבית – ובכך לדחות את החזרי ההלוואה עד לסיום לימודיו.

בנוסף לתקופת הגרייס הארוכה, כל בנק מציע מגוון הטבות בנקאיות בניסיון למשוך אליו לקוחות חדשים מהמגזר הסטודנטיאלי. לפניכם מספר הטבות בנקאיות הניתנות בבנקים המובלים עבור הלוואות לסטודנטים:

בנק לאומי – יוצא במבצע חדש לקהל הסטודנטים – פותחים חשבון סטודנט ומקבלים 1,500 ש"ח מתנה ב-36 תשלומים שווים. בנוסף, בנק לאומי משתף פעולה עם חברת אורנג' ומאפשר רכישת חבילה סוללרית הכוללת מכשיר Smartphone או GPS. כמו כן, בנק לאומי מאפשר לפצל את שכר הלימוד לשישה תשלומים ללא ריבית וללא הצמדה (בהתאם לגובה שכר הלימוד) – או קבלת הלוואה עד מאה אלף ש"ח עם תקופת גרייס של שלוש שנים.

בנק הפועלים – מציעים מספר דרכים להתמודדות עם שכר הלימוד האקדמאי: פריסת שכר הלימוד לתשלומים, ללא ריבית, ללא הצמדה וללא דמי טיפול / הלוואות למימון שכר לימוד עד 25 אלף עבור שנת לימודים אחת, או עד 75 אלף עבור כל התואר מראש. ישנן מספר תוכניות עבור הלוואות לסטודנטים: הלוואה לא צמודה בריבית משתנה או הלוואה צמודה למדד. כמו כן, ניתן לדחות את תשלומי הקרן לתקופה של עד 4 שנים – כך שבמהלך הלימודים משלמים רק את הריבית.

בנק מזרחי – מעניק שובר מתנה בסך מאה ש"ח לפותחים חשבון סטודנט בנוסף למענק של 500 ש"ח המשולם ישירות לחשבון הבנק למבצעים רכישות חודשיות בכרטיס אשראי. בנוסף, בנק מזרחי יצר מסגרת אשראי מיוחדת לסטודנטים המאפשרת משיכת יתר (אוברדראפט) של עד 10 אלף ש"ח בריבית מועדפת. כמו כן, בנק מזרחי מציע הלוואות לסטודנטים לכל מטרה בתנאים מיוחדים: עד 60 אלף ש"ח לתקופה של עד 8 שנים, תקופת גרייס של שלוש שנים, ריבית פריים בלבד ובחירה בין הלוואה לסטודנטים צמודת מדד או צמודת דולר.

בשל ההבדלים הרבים בין ההלוואות השונות, הן בגובה הריבית והן בתוכניות השונות שכל בנק מציע – מומלץ ביותר לבצע השוואה מקיפה בטרם מחליטים היכן לקחת הלוואה לסטודנטים. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל 4 הצעות עבור הלוואות לסטודנטים, בחינם וללא כל התחייבות.

מלאו את הטופס המצורף ונציגי הבנקים והגופים הפיננסיים המובילים ייצרו עמכם קשר עוד היום, עם הצעה מתאימה ומשתלמת במיוחד עבור הלוואות סטודנטים.

מהן הלוואות לסטודנטים

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות