סוגי הלוואות
כלים נוספים

במאמר זה נסביר מהן הלוואות לסטודנטים, במה הן שונות מהלוואות אחרות ואלו גופים פיננסים מספקים הלוואות מסוג זה. הלוואות לסטודנטים הינן הלוואות מיוחדות אשר הותאמו במיוחד לקבל הסטודנטים בארץ. הסטודנטים בארץ לומדים רוב השבוע ולכן לא מסוגלים להחזיק במשרה מלאה - וכתוצאה מכך ההוצאות החודשיות של רוב הסטונדטים גדולות מההכנסות שלהם. גופים פיננסים שונים זיהו מצב זה והחליטו להציע פיתרון אשר ישתלם לשני הצדדים והוא הלוואות לסטודנטים.

במה שונות הלוואות לסטודנטים מהלוואות אחרות? ההבדל המהותי בין הלווואת לסטודנטים להלוואות רגילות הוא בהטבות הרבות שזוכים להם הסטודנטים. כיוון שמדובר בציבור גדול המעוניין לקבל הלוואה בכדי לממן את לימודיו, קיימת תחרות רבה בתחום המבקשת לשכנע את הסטודנטים לבחור דווקא בגוף פיננסי אחד על פני השני. בניסיון לזכות בלב וכיס הסטודנטים, כל אחד מהגופים הפיננסים מציע מגוון הנחות והטבות מיוחדות הנארזות בחבילת הלוואות לסטודנטים בלבד.

ההטבה הגדולה ביותר שניתנת לסטודנט הינה תקופת גרייס ארוכה במיוחד. הכוונה בתקופת גרייס היא לדחיית החזר ההלוואה, במקרה של הלוואות לסטודנטים דוחים הגופים המממנים את החזר ההלוואה עד לסוף תקופת לימודיו של הסטודנט. באופן זה הסטודנט נהנה מכספי ההלוואה עכשיו (מימון שכר לימוד, שכר דירה, מחייה ונסיעות) ומחזיר את הכסף לגוף המממן רק בתום לימודיו.

ציבור הסטודנטים נחשב ציבור איכותי המתאים מאוד לקבלת הלוואות - לא רק בשל הצורך הממשי שלהם בכסף מיידי לשם מימון לימודיהם, אלא כיוון שבזכות לימודים אלו הסטודנטים ירכשו בסוף הלימודים תואר וסביר להניח שיכנסו למעגל העבודה - ואם לאדם יש עבודה אז יש לו גם את הכסף לעמוד בתנאי ההלוואה שניתנה לו.

היכן ניתן לקבל הלוואות לסטודנטים והאם יש תנאים מיוחדים לשם קבלת ההלוואה - כאמור, בשל התחרות הגדולה בתחום ניתן למצוא גופים פיננסים רבים הספקים הלוואות לסטודנטים ובראשם הבנקים השונים בישראל. בכדי לקבל הלוואה לסטודנט עליך להוכיח שהינך סטודנט וזאת ע"י הצגת תעודת סטודנט בתוקף או אישור לימודים מהמוסד האקדמי שבו לומדים. בנוסף, כל גוף פיננסי עורך עם מבקש ההלוואה פגישת ייעוץ במהלכה מתברר אם הוא זכאי להלוואה בהתאם לקריטריונים שנקבעו מראש.

הבנקים והגופים הפיננסים המספקים הלוואות לסטודנטים הם: בנק לאומי, בנק הפועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט, הבינלאומי, אוצר החייל, בנק אגוד, בנק יהב וכלל מימון. כל גוף פיננסי מענקי הלוואות עד סכום מסויים, כך למשל בנק לאומי נותן הלוואות עד מאה אלף ש"ח בעוד הבינלאומי נותן הלוואות לסטודנטים עד 40 אלף ש"ח.

בשל ההפרשים הניכרים בין הבנקים והגופים הפיננסים השונים, הן בגובה סכום הללוואה, תנאי ההחזר, תקופת הגרייס ואופן חישוב הריבית (מדד או פריים), רצוי לערוך השוואה מקיפה בטרם בוחרים היכן לקחת הלוואות לסטודנטים. אתר פיננסים מאפשר לכם לערוך השוואה בין הבנקים והגופים הפיננסים המובילים בישראל, בחינם וללא כל התחייבות. מלאו את הטופס המצורף וקבלו עוד היום 4 הצעות מחיר עבור הלוואות לסטודנטים.

הלוואות לסטודנטים והטבות בנקאיות

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות