אפשרויות מסחר
כלים למשקיע

מערכות פיננסיות מתקדמות מאפשרות מסחר אוטומטי מסוג אלגו טריידינג, שנדמה שהפך לשם דבר בשנים האחרונות ולעורר עניין רב בקרב המשקיעים בבורסה. במאמר הבא נסביר מהו אלגו טריידינג, ולמי מתאים מוצר זה.

מהו אלגו טריידינג?

פירושו של הביטוי אלגו טריידינג בעברית הוא מסחר אלוגריתמי, המתייחס אל מסחר אוטומטי באמצעות מערכת ניהול ממוחשבת חכמה. ברחבי העולם נהנים מאסטרטגיית המסחר של אלגו טריידינג מזה מספר שנים, ולאחרונה גם שוק המסחר בישראל החל לגלות עניין במוצר. המערכת הממוחשבת הנה פרי פועלם של מומחים בשוק ההון ותורמת רבות להתנהלות הפיננסית של המשקיעים הנשענים עליה.

תחום הפעילות של אלגו טריידינג

כבכל מסחר אוטומטי, יתרונה הבולט הוא העברת מידע מהימן, זמין ומקיף אודות המתרחש בבורסה ברחבי העולם בזמן אמת. באמצעות כך יכולים מנהלי תיקי ההשקעות לשקול את צעדיהם ולהיערך לכל מהמורה וטלטלה שתצוץ, ואף מציעה אלטרנטיבות ופתרונות פעולה לבחירה. ניהול סיכונים ומהירות תגובה שאין לבן אנוש יכולת להתמודד מולה היא המפתח להצלחת שיטת המסחר הזו. כמו כן, רבים מחסידי האלגו טריידינג מעידים על הישגים נאותים ורווחים גם במצבים בהם מגמת השוק סטטית, או צונחת. יתר על כך, המערכת למעשה מבצעת פעולות בשם הסוחר, ללא צורך במגע אנושי, או תיווכו של מנהל תיק ההשקעות, ובו בעת מבטיח חישוב שקול וייסודי של כל צעד וצעד.

למי מיועד מסחר אלגוריתמי

לאחר שמנינו את יתרונות השימוש במסחר אלגוריתמי ניתן לומר בפה מלא כי השימוש באלגו טריידינג מיועד לכל מי שמעוניין להתנהל בשוק ההון ולהצליח, החל מסוחר עצמאי בבורסה, משקיעים בקרנות נאמנות וקרנות גידור, בתי השקעות המציעים ניהול תיקי השקעות, וכלה במוסדות גדולים ומוכרים. מי שמעוניין בהשקעה לטווח ארוך בסכומים גבוהים לא יוכל להנות מאלגוריתם זה, המבוסס על מסחר בקצב מהיר, נזיל, והשקעות בסכומים נמוכים בלבד.

טופס הצעה עבור מסחר עצמאי

מסחר עצמאי
מסחר בבורסה און ליין העברת פעילות ניירות ערך לבתי השקעות התחרות על הברוקר