אפשרויות מסחר
כלים למשקיע

דמי שמירת ניירות ערך הינה עמלה הנגבת בבנקים השונים מלקוחותיהם המבצעים מסחר בבורסה דרך הבנק. בין אם הלקוחות נעזרים בשירותיו של מנהל תיק השקעות פנימי או חיצוני, הם יתבקשו לשאת בתשלום עמלת זו. מדובר למעשה בעמלה היסטורית אשר נגבת באופן תמוה גם בימינו, למרות שהמסחר בבורסה מתנהל לחלוטין באופן ממוחשב.

עמלת דמי שמירת ניירות ערך היא עמלה רבעונית בשיעור של 5 אחוז מהשווי הכולל של תיק ניירות הערך של הלקוח. החיוב המינימלי לרבעון עומד על 26 ש"ח, כאשר העמלה המינימלית לנייר ערך אחד היא בסביבות חמישה שקלים. לקוחות רבים ממשיכים לשלם עמלה זו מתוך הרגל או כיוון שאין הם מודעים לקיומה. פעמים רבות הבנק מאפשר לצמצם ולהפחית את גובה העמלה, ואף לוותר עליה לחלוטין במידה והלקוח מתעקש.

עמלות למסחר בבורסה מסוג דמי שמירה נגבות ללא כל קשר לביצוע פעולות בתיק ההשקעות - כך שלקוח שביצע פעולות מרובות וערך מסחר בבורסה ישלם את אותה עמלה שידרש לשלם לקוח בעל תיק השקעות בשווי זהה, שלא ביצע שום פעולה. אם אינכם מעוניינים להתוכח עם הבנק על גובה העמלה המיותרת הזו, תמיד תוכלו לבצע מסחר בבורסה באמצעות בתי השקעות דוגמת גאון טרייד, ורדן, מגדל שירותי בורסה וכדומה.

בטרם תחליטו באמצעות מי תשקיעו את כספיכם, חשוב שתערכו השוואה מקיפה בין מספר בתי השקעות. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל הצעות עבור מסחר בבורסה ממספר בתי השקעות מובילים. מלאו טופס קצר ונציגי בתי ההשקעות והחברות המובילות ייצרו עמכם קשר עוד היום.

טופס הצעה עבור מסחר עצמאי

מסחר עצמאי
מסחר יומי