אפשרויות מסחר
כלים למשקיע

מסחר יומי הינו תחום פופולרי ומקצוע מבוקש בקרב הסוחרים בבורסה. במאמר זה נסביר מהו מסחר יומי, וכיצד מתבצעות פעולות קניה ומכירה בתחום זה.

מהו מסחר יומי

מסחר יומי זהה למסחר בבורסה מהבחינה שבשניהם קונים ומוכרים מכשירים פיננסים שונים דוגמת מניות, אופציות, מטבעות וחוזים עתידיים , אך מסחר יומי נחשב אגרסיבי וקשה במיוחד כיוון שהוא נעשה על בסיס יומי, לאורך כל שעות המסחר בבורסה. מטרתו של הסוחר היומי הינה לסיים את יום המסחר בבורסה ללא פוזיציות ביד - הכוונה היא שכל יום קונים פוזיציות חדשות שאותן יש למכור עד לסוף המסחר בבורסה של אותו היום.

מסחר יומי - אשליות על כסף קל והתפכחות כואבת

בעבר יכולנו לקיים מסחר בבורסה רק דרך תאגידים גדולים כמו בנקים ובתי השקעות אשר גבו עמלה עבור השירותים הפיננסים השונים אך כיום, בזכות האינטרנט, כל אחד יכול לבצע מסחר בבורסה באופן פרטי דרך המחשב האישי שלו ובזמנו הפנוי. כיוון שניתן לבצע מסחר יומי מהבית, באופן עצמאי ובשעות הנוחות לסוחר דבקה במקצוע זה תדמית של עשיית כסף קל. מסחר יומי נחשב בעיני רבים כמקום לעשיית מהירה של כסף, אך כמובן שבמציאות אין דבר כזה כסף קל ומסחר יומי, בדומה לכל עיסוק אחר, דורש ידע, השקעה ועבודה קשה.

סוחרים מתחילים אשר נכנסים לתחום המסחר היומי בעיניים עצומות סופם שיעזבו במהירות ועם הפסדים כספיים. צריך לזכור שכל פעולה המבוצעת במסגרת מסחר יומי כרוכה בסיכון ושתמיד קיימת אפשרות של הפסד. אם אין לכם את הידע, המשמעת והיכולת (כלכלית ומנטלית) לספוג הפסדים, מסחר יומי אינו בשבילכם. חסם הכניסה לתחום זה נמוך כל מה שצריך לעשות הינו לפתוח חשבון למסחר בבורסה וכאן גם הבעיה, פתיחת החשבון הינה קלה ומהירה אבל אסור לוותר על לימוד מעמיק של המניה בה הינך מעוניין לסחור ועל אופן התנהלות המחסר בבורסה בתל אביב או בכל בורסה אחרת.

טופס הצעה עבור מסחר עצמאי

מסחר עצמאי
העברת פעילות ניירות ערך לבתי השקעות התחרות על הברוקר מהם שלבי המסחר בבורסה