סוגי הלוואות
כלים נוספים

בעבר המקור הבלעדי לקבלת הלוואה היה הבנק. הלוואה בנקאית הייתה ניתנת כנגד ביטחונות או חתימת ערבים. מאז חקיקת חוק איסור חריגה ממסגרת האשראי בחשבון העו"ש, המותנה בריביות על החריגה, נוסדה אפשרות חדשה המוצעת על ידי חברות כרטיסי האשראי. הלוואות באמצעות כרטיס אשראי.

מהם התנאים לקבלת הלוואה כזו?

הלוואות באמצעות כרטיס אשראי מוצעת לכל לקוחות חברות האשראי בלא צורך בהעמדת ביטחונות כנגד ההלוואה או חתימת ערבים. אך עם זאת, לפני מתן הלוואה שכזאת, בודקת חברת האשראי את היסטורית התשלומים של הלקוח, עסקאות שלא אושרו בעבר, תשלומים בהם הלקוח לא עמד, ניצול של מלוא מסגרת האשראי ותנאים נוספים בהם לא עמד הלקוח.

גודל ההלוואה מוגבל לסכום של 30,000 ₪ הניתן להחזר של עד 36 תשלומים. כמובן, שגם הלוואה זו מותנית בתשלום ריביות, עמלה על לקיחת ההלוואה עצמה בגובה של 29-44 ₪ וריבית הצמודה לזמן החזר ההלוואה, הנעה בין פריים+1.5% לבין פריים+7.5%.

על כן, אם שיעור הריבית על חריגה ממסגרת האשראי בחשבון העו"ש עולה על שיעור הריבית בהלוואה באמצעות כרטיס האשראי, הלוואה זו יכולה להיות כדאית מבחינה כלכלית. יתרון חשוב נוסף שיש לסוג הלוואה שכזה הוא בתהליך קבלת ההלוואה, ניתן לקבל אותו 24 שעות ביממה, דרך המענה הטלפוני של חברות האשראי והוא ניתן באופן מיידי.

ממי נוכל לקחת הלוואות בעזרת כרטיס האשראי?

כמובן, שהעמלות ושאר תנאי ההלוואה, משתנים מחברת אשראי אחת לאחרת, ולכן, יש לבדוק את כדאיות לקיחת ההלוואה בין מספר חברות אשראי שונות:

לאומי קארד מולטי - אפשרות אחת של הלוואה דרך כרטיס אשראי ניתנת על ידי חברת "לאומי קארד" הנקרא "מולטי". כרטיס זה ניתן לכל לקוחות הבנקים בעלי כרטיס אשראי והוא מעניק אשראי חוץ בנקאי מלאומי קארד, אשר אינו קשור לחשבון הבנק של הלקוח.

העמלה המשולמת על השימוש בכרטיס היא 8.88 ₪ כולל מע"מ בחודש בלבד ללא עמלות נוספות כגון דמי חבר, דמי טיפול, דמי הגבלת אחריות, עמלת תשלום נדחה, עמלת פירעון מוקדם ועמלות שירות נוספות. מתן ההלוואה, כאמור, ניתן על פי ניתוח פיננסי של פעילותו של הלקוח ורמת הסיכון שתקבע את מסגרת האשראי שלו ואת הריביות שיוטלו עליו.

הטבה נוספת של כרטיס אשראי זה הוא בצבירת נקודות ובקבלת מתנות כמו בכל כרטיס אשראי. לחילופין, ניתן לבחור מסלול אשר בו תינתן 0.5% הנחה על הריבית השנתית שנקבעה לכרטיס.

כ.א.ל אקטיב - אפשרות נוספת להלוואה ניתנת דרך חברת כ.א.ל בעזרת כרטיס "אקטיב". ההלוואה בגובה של יד 30,000 ₪ וההחזר הוא בקצב של הלווה, במספר תשלומים וגובה החזר חודשי הנקבעים על ידי חברת כ.א.ל והלווה יחדיו. בנוסף ל-30 ימי אשראי הניתנים מראש, נהנה הלווה מ-17 ימי אשראי נוספים חינם, ללא תשלום ריבית, לפני מועד חיוב חשבונו בבנק, דבר המקל מאוד על חיסכון הלקוח ורצונו לשלם ריבית נמוכה ככל שניתן. יתרון חשוב שמאפשרת חברת כ.א.ל ללקוחות המחזיקים כרטיס אקטיב הוא קבלת דף פירוט עסקות, אותו ביצע הלקוח, עוד לפני חיוב חשבונו בפועל, דבר היוצר תכנון טוב יותר של הלווה על ההחזר החודשי.

הראל רילקס – אפשרות שלישית להלוואה, גם היא מבית היוצר של חברת כ.א.ל, בשילוב עם חברת הביטוח "הראל", היא "הלוואת אקספרס" – כשמה כן היא, הלוואה בתוך 3 ימי עסקים, עם תנאי החזר נוחים ללקוח ונקבעים, בין היתר, על ידו. את קבלת הכרטיס ומימוש ההלוואה ניתן לבצע 24 שעות ביממה דרך מענה טלפוני ובאמצעות אתר האינטרנט של החברה או באמצעות סוכני ביטוח מטעם חברת הראל.

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות

לסיכום אם חשבתם להיכנס ל"מינוס" בחשבון העו"ש וחשבתם שהאלטרנטיבה היחידה לקבלת הלוואות הינה סניף הבנק בו מתנהל חשבון העו"ש מומלץ לבדוק את אפשרויות ההלוואה באמצעות כרטיסי האשראי המוצעות על ידי חברות האשראי השונות. התחרות שנפתחה בתחום יוצרת עמלות וריביות תחרותיות, תנאים נוחים להחזר, ונוחות בתהליך קבלת ההלוואה.

הלוואה מחברת ביטוח הלוואה מקופת גמל