תשואות קופות גמל
מידע נוסף

אחד השיקולים המכריעים לבחירת קופת גמל כמקור השקעה הוא גובה התשואות של קופות הגמל השונות בשנה שחלפה. קופת גמל שמציגה פעילות ענפה ומוכיחה תוצאות חיוביות, תזכה ללקוחות רבים יותר, שכן, כל משקיע מעוניין להבטיח את תשואת החסכונות שלו.
על מנת לערוך השוואת תשואות קופות גמל יש להסתמך על נתוני משרד האוצר, כפי שמוצגים באתר גמלנט

  שם קופת הגמל תשואה מצטברת לתקופה שיעור דמי ניהול שנת 2012
1 להיט מניות 19.63% 1.09%
2 אלטשולר שחם גמל מנייתי 19.60% 1.03%
3 נירית מניות 18.97% 1.06%
4 תמיר פישמן גמל מניות חו"ל 17.86% 0.85%
5 אלטשולר שחם גמל גולד 15.30% 1.07%
6 ילין לפידות קופת גמל מסלול מנייתי 15.15% 0.96%

מקור הנתונים: מערכת גמל נט באתר משרד האוצר. יצויין כי הנתונים המוצגים הינם עבור תקופה של 12 חודשים. מומלץ לבדוק תשואות קופות גמל לתקופות ארוכות.

בעבר ניתן היה לבחון את פועלה של קופת הגמל ולהציג את תשואותיה עבור חודש בחודשו, אך מתוך כוונה לצמצם את התחלופה והנדידה של המשקיעים מקופה אחת למשניה, הוחלט להציג את נתוני קופות הגמל על פי סך הפעילות לתקופה מינימלית בת 12 חודשים.

באמצעות כך יוכלו המשקיע בקופות גמל בניהול אישי להתרשם מרווחיה או הפסדיה של קופת הגמל לטווח ארוך יותר, בהתאם לדעת מומחי דבר בתחום, בהתחשב בעובדה כי מדובר בחיסכון ממושך, ולפיכך רצוי להמעיט בשינויים בהשקעות מעין אלו.

קיימים כתבי עת וכן, מאגרי מידע, המבקשים ליצור צפי או חיזוי מראש, לתשואת קופות הגמל, על פי נתונים התחלתיים, או התרשמות מקצועית ועל סמך ניסיון העבר. חשוב לקחת בחשבון שמדובר בדעה, ולא בנתון עובדתי, ולא להישען יתר על המידה על תחזיות שאינן קוהרנטיות.

גופים פיננסיים פרטיים או מסחריים, כגון בתי השקעות וחברות ביטוח, הנם מנהלי קופות גמל בישראל. באחריותה של כל חברה למסור נתונים אמתיים המעידים על תפקודה, לרבות תשואה מצטברת לתקופה נבחרת, ודמי הניהול שנגבו באותה תקופה, על מנת לאפשר שקיפות ללקוח קיים ולמשקיע הפוטנציאלי.

כחלק משירותי האתר, תוכלו לקבל ארבע פניות ממנהלי קופות גמל ללא עלות או התחייבות מצידכם, על ידי השארת פרטים בטופס "צור קשר".

 

טופס הצעה עבור קופות גמל

קופות גמל
קופות גמל המלצות תשואות קופות גמל