משכנתא הפוכה - כל המידע שחשוב לדעת :
למי זה מיועד וכיצד מקבלים
משכנתא זהב
5
5
5
8

משתמשים קיבלו הצעת מחיר online החודש

משכנתא הפוכה - כל המידע שחשוב לדעת

משכנתא הפוכה המוכרת עוד במונחים: משכנתא זהב / משכנתא 60+ הינה שיעבוד נכס בתמורה לקבלת כסף בצורת הלוואה לטווח ארוך לכל מטרה.  המשכנתא המיועדת לבני 60 ומעלה שכבר יש בבעלותם נכס, כיצד זה עובד למי הלוואה כזו מתאימה?

יום שלישי, 12 ביולי 2022    נכתב על ידי צור יובל

נצלו את עליית מחירי הנדלן וקחו משכנתא הפוכה

ערכו השוואה מקיפה של תנאים וריביות

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה הינה הלוואה הניתנת על ידי בנק או חברת ביטוח, ללווה יחיד או לזוג לווים בני 60 ומעלה שברשותם דירה בבעלות מלאה. הנכס משמש כבטוחה לקבלת ההלוואה. הלווים מקבלים את סכום הכסף אותו הם בוחרים כסכום חד-פעמי או בפעימות. הנכס נשאר תמיד בבעלותם ועם הכסף הם יכולים לעשות מה שהם בוחרים. כיצד מחזירים את הכסף? במשכנתא הפוכה אין החזרים חודשיים. החזר המשכנתא יבוצע במועד מכירת הנכס על ידי הלווים עצמם לאחר מותם על ידי יורשיהם. לסכום המשכנתא המקורי מתווספת ריבית הנקבעת במועד קבלת המשכנתא. המטרה הינה של משכנתא לבני 60 ומעלה הינה למעשה שימוש בשווי הדירה בעודם בחיים.

למי מיועדת משכנתא הפוכה?

באופן עקרוני כל בעת דירה מעל גיל 60 יכול לקחת משכנתא הפוכה, האם זה משתלם עבורו? משכנתא הפוכה הינה הלוואה נושאת ריבית ולכן אם יש אלטרנטיבה זולה יותר תמיד עדיף להשתמש בה היתרון של משכנתא הפוכה מתחיל כאשר יש צורך בכסף נזיל כאשר מקורות ההכנסה כמו קרנות פניסה וביטוח לאומי של בני הזוג אינם מספיקים. במקרה כזה משכנתא הפוכה יכולה לתת מענה מדוייק של סכום כסף משמעותי. במקרה שזוז הורים מעוניין לעזור לילדיהם לרכוש דירה או לעזור להם לממן לימודים, הילדים יקבלו את הכסף המועד המתאים להם והיה להם ללהחזיר את הקרן והריבית לאחר מות הוריהם . באמצעות משכנתא הפוכה אפשר לעבור תיכון של מעבר הון בן דורי

שלוש יתרונות מובילים של משכנתא הפוכה

1. ההלוואה ניתנת ללא הגבלת זמן (כל עוד הלווים בחיים)
2. אין צורך בערבים או בבדיקת יכולת החזר ההלוואה
3. אין צורך בחיתום רפואי עבור ביטוח חיים למשכנתא

אילו גופים נותים משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה ניתן לקבל באמצעות החברות הבאות:
הראל ביטוח
כלל ביטוח
הפניקס ביטוח
איילון ביטוח
בנק מזרחי טפחות
השאר את פרטיך להצעה אטרקטיבית