סוגי הלוואות
כלים נוספים

לאחרונה אשתי ואני החלטנו לבדוק את ההתנהלות הכלכלית שלנו, בחמש שנות הנישואין האחרונות יש לנו מינוס כמעט כרוני של 20 אלף ₪ ואנחנו לא מצליחים לסגור אותו. ערב אחד אספנו את כל הניירות מהבנק ומחברת האשראי והתחלנו לבדוק כמה אנחנו משלמים עבור המינוס שלנו כל חודש. אשתי מאוד רוצה שניקח יועץ כלכלי, אני חושב שזה רק יגדיל את המינוס. החלטנו לנסות לבד למשך חצי שנה.

מאיפה מתחילים?

בזמן שעברתי על הניירות נזכרתי בשיחה שהייתה לי עם זוג חברים שעברו תהליך דומה של צמצום המינוס. גם להם הייתה מסגרת אשראי גדולה בבנק, לאחר בדיקה שהם ערכו הם גילו כי הם שילמו כ 17% ריבית עבור אותה מסגרת. עצם הריבית הקשתה עליהם לסגור את המינוס. הם הבינו שניתן להוריד את גובה הריבית וקיימים גופים נוספים חוץ בנקאים אשר ניתן לקבל מהם הלוואה לכל מטרה. הם התחילו לערוך סקר שוק וגם אני.

סקר שוק ובחירת ההלוואה המתאימה

שוק ההון הישראלי מגוון ובנוסף לבנק אשר מנוהל בו חשבון עובר ושב ניתן לכל הלוואה לכל מטרה – לסגירת מינוס או לרכישת רכב באמצעות כל אחד מהגופים הבאים ואף במקביל: חברות כרטיסי האשראי, חברות חוץ בנקאיות כמו מימון ישיר וחברות נוספות פחות ממותגות וחברות הביטוח. פניתי לכל אחת מהחברות, חברות האשראי וחברת מימון ישיר היו הכי מהירות והציעו לי הלוואה של עשרות אלפי שקלים תוך יום עבודה אחד. חברת הביטוח שלי אשר מנהלת לי את קרן הפנסיה הציעה לי הלוואה מאוד אטרקטיבית כאשר קרן הפנסיה מהווה בטוחה להחזרת ההלוואה.

איזו הלוואה לקחת בסוף?

יש כאן סוף טוב ומפתיע, גיליתי שבחברת ביטוח אחרת מנוהלת קרן ההשתלמות שלי, חברת ביטוח זו אומנם עבדה לאט ולקח לה כמעט 5 ימים רק לחזור אלי אך הם הציעו הלוואה בריבית שהינה חצי מהריבית שאני משלם היום לבנק. לא היה צורך בערבים מאחר שגם כאן קרן ההשתלמות מהווה בטחון להחזרת ההלוואה. תוך 10 ימים קבלתי את הכסף, סגרתי את המינוס בבנק והיום אני משלם ריבית שפויה ובמסלול קבוע של סגירת ההלוואה. המסקנה שלי היא שחשוב לערוך סקר ולבדוק, כמה שעות של עבודה חסכו לי את הטלפונים מהפקידה בבנק ואלפי שקלים עבור הוצאות מימון.

מהי הלוואה הלוואה לחתונה הלוואה לאופנוע הלוואה להריון

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות