סוגי הלוואות
כלים נוספים

שוב פעם מתקשרים מהבנק, אני כבר חושש לענות. על הקו הפקידה סימה מבקשת להזכיר לי שמצב העובר ושב שלי מתרחק מאפס.

"אתה תמיד יכול לקחת הלוואה, אתה יודע שאתה משלם יותר על הריבית בגין המינוס מאשר הריבית של החזר ההלוואה", אמרה בקול מונוטוני. אבל אותי המילה "הלוואה" הפחידה עוד משחר ילדותי. האסוציאציה הראשונית שהייתה לי היא תמונה שלי, בגיל 67, מקבץ נדבות ברחוב בין ערמת ארגזים, ממלמל "למה הייתי צריך להקשיב לסימה הזו..." ותוהה איך אשרוד.

לדבר עם אנשים כמוני

הכל השתנה אחרי שדיברתי עם זוג חברים שזה עתה התחתנו ותכננו את ירח הדבש. ביקשתי להבין איך הם יכולים להרשות לעצמם טיול וחופשה באיי סיישל, מיד אחרי חתונה יוקרתית ומנקרת עיניים, כששניהם זה אך סיימו את התואר השני וגרים בשכירות בלב תל אביב. יערה השיבה, כאילו רק חיכתה שמישהו ישאל, בהתלהבות יתרה:

"לפני החתונה היינו שנינו במינוס גבוה, ידענו שאם נפתח חשבון משותף כל ההכנסות יתרכזו לשם, ולא נבזבז כסף על עמלות בחשבון. לא יכולנו לפנות לאבא ואמא, רצינו להיות עצמאים ואחראים לעתיד הכלכלי שלנו, ככלות הכל, אנחנו בני 30, ורוצים להנות, אבל גם להתחיל להקים משפחה".

מאיפה מתחילים?

"השלב הראשון היה להגדיל את המסגרת בבנק, כדי שאם בעתיד נחרוג מהמסגרת המשותפת, נמזער את הנזק. הבנקים מציעים כביכול הלוואות בריבית אטרקטיבית, אבל חשבנו שזה יהיה נכון לשמוע מה יש לחברות האשראי להציע. ידענו שמועד האירוע המיוחל מתקרב, ולכן הלחץ לסגור את המינוס היה גדול.

חברות האשראי הציעו הלוואה מיידית, שתכסה את המינוס, את החתונה, וגם תתן לנו מרחב נשימה לצאת לחופשה. את ההחזר נתחיל לשלם עוד חצי שנה, ועד אז כבר נעמוד על הרגליים. ככה המסגרת בבנק לא נפגעה, ואת ההלוואה מהבנק דחינו לטובת תנאים משתלמים יותר".

ההחלטה לקחת הלוואה

יערה הסבירה שיש עוד דרכים לקבל הלוואה כזו, כמו הלוואות מחברות הביטוח או באמצעות קופות הגמל השונות, אבל אני כבר שקעתי בחלומות על החופשה בפריז...

הבנתי כי סימה מהבנק אכן צדקה באומרה שהעמלות הנגבות בחשבוני בעקבות האוברדרפט, וכי כיסויו המיידי, בריבית צמודה לתשלום ההלוואה, משתלם בהחלט. קיבלתי הלוואה בתנאים נוחים, שידעתי שאוכל לעמוד בהחזריה, ועכשיו אני יודע שהלוואה זה לאו דווקא הצעד הכי מפחיד בחיים.

הלוואה לטיול הלוואות לעסקים הלוואה לחתונה הלוואה לסגירת מינוס

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות