סוגי הלוואות
כלים נוספים

במאמר זה נסביר מהי הלוואה לרכב, היכן ניתן להשיג הלוואה זו ומהם הדברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שרוכשים רכב חדש.

הלוואה לרכב – כיצד לבחור נכון?

כאשר אנו רוצים לרכוש רכב חדש עלינו לשקול מספר פרמטרים, דוגמת: עלות הרכב, עלות הביטוח, הוצאות נלוות כמו דלק, מיגונים שונים ועוד.

בנוסף, עלינו לבחור ברכב שיש לו ביקוש גדול. זה אולי נשמע מוזר, אבל בעת רכישת רכב חדש עליכם להתכונן לרגע בו תמכרו את הרכב – ולכן צריך לבחור ביצרן ובדגם הנכונים – לא רק מבחינת עלות, אלא גם מבחינת פופולריות וביקוש בישראל.

בררו מהם המודלים המבוקשים בשוק ובדקו מהם הדגמים המועדפים בחברות ליסינג שונות – כך תוכלו להבטיח שירידת ערך הרכב תיהיה מינורית. כמו כן, חשוב לבדוק שהשוק איננו מוצף במכוניות מאותו דגם – כיוון שאז ערך הרכב יצנח פלאים.

הלוואה לרכב – כיצד נגדיר תקציב ריאלי?

רכישת רכב חדש כרוכה בהוצאה כספית גדולה, ולכן כדאי לבדוק היטב את התקציב שלנו בטרם נתחייב לכמות תשלומים שלא נוכל לעמוד בה. יש לבדוק מהו משך תקופת ההלוואה וגובה הריבית המתלווה להחזרים החודשיים.

הלוואה לרכב – מהם התנאים?

כל בנק מציע תנאים ותוכניות שונות עבור הלוואות שהוא מעניק. עליכם לערוך השוואה מקיפה בין מספר בנקים ותוכניות שונות, ולבדוק מהו גובה ההחזר המבוקש ושיעור הריבית. ככל שפורסים את ההלוואה על תקופה ארוכה יותר – כך הריבית עולה.

הלוואה לרכב – מהן ערבויות?

כאשר אנו פונים לבנק בבקשת הלוואה לרכב, עלינו להוכיח שיש לנו את היכולת הכלכלית לשאת בגובה ההלוואה ולעמוד בתשלומים. חוסנו הכלכלי של הלווה נמדד בדרכים הבאים:

האם יש לו הכנסה קבועה ויציבה? האם יש בבעלותו נכסים שונים, דוגמת דירה, קרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות? במידה והלווה לא עומד בדרישות הבנק לקבל הלוואה לרכב, הוא יאלץ לגייס ערבים.

אופציה נוספת לקבלת הלוואה לרכב היא להעמיד את הרכב כערבון לבנק – באופן זה אנו משעבדים את הרכב לבנק כך שמידה ואין ביכולתנו לפרוע את ההלוואה, הבנק יוכל למכור את הרכב ולכסות את יתרת ההלוואה.

מהיכן ניתן לקבל הלוואה לרכב

טופס הצעה עבור הלוואות

הלוואות